Slovnaft Cup: OFK 2010 Kurima – MŠK Tesla Stropkov 1:5 (1:2)

V predkole Slovenského pohára cestovali Stropkovčania na pôdu nováčika 5. ligy. V príjemnom futbalovom prostredí na kvalitne pripravenom trávniku diktovali tempo hry od začiatku hostia. Už v druhej minúte mohol po Čurlíkovom centri z rohového kopu otvoriť skóre Frederik Varga, hlavou však mieril tesne mimo. O minútu neskôr si však „Feďa“ chuť napravil. Po ďalšom presnom centri Patrika Čurlíka sa už Varga hlavou nemýlil- 0:1. S chuťou hrajúci Čurlík pridal ku asistencii aj krásny gól z priameho kopu. V 20. minúte zakrútil loptu ponad múr a nedal domácemu brankárovi šancu- 0:2. Hostia mohli postupne pridať v priebehu prvého polčasu ďalšie góly, sľubné šance Tokára, Vaška a Poľáka však zostali nevyužité. Domáci aj napriek nepriaznivému stavu rozhodne nepôsobili odovzdaným dojmom a hrozili najmä z brejkových situácií. Po jednej z nich sa na radosť početného publika tešili z kontaktného gólu. V 42. minúte sa po prihrávke kapitána Jakuba Murcka presadil presnou strelou k žrdi z hranice šestnástky Karol Gmitter. Po zmene strán však domácim postupne odchádzali sily a lepšie kondične aj kombinačne pripravení Stropkovčania nastrieľali ďalšie tri góly. V 64. minúte podbehol domáci brankár Polaščíkov center z priameho kopu, ktorý napokon zapadol za jeho chrbát- 1:3. O dvanásť minút neskôr pridal svoj druhý gól v stretnutí stropkovský útočník Frederik Varga, ktorý sa opäť presadil hlavou, tentokrát po rohovom kope Polaščíka. Premiérový súťažný gól v drese Stropkova zaznamenal v 86. minúte striedajúci Filip Farkaš, ktorý doklepol loptu hlavou do odkrytej brány po akcii Burcáka s Poľákom. Kedže ďalšie šance Haška, Veselého a Poľáka už gólom neskončili, svietil po konečnom hvizde rozhodcu na ukazovateli stav 1:5.
Súperom Stropkovčanov budú v prvom kole Raslavice, ktoré v predkole zdolali Dubinné po penaltovom rozstreli. Predpokladaný začiatok zápasu v Raslaviciach je naplánovaný na nedeľu 22.7. o 17:00. Ešte predtým privítajú Stropkovčania na domácom ihrisku v prípravnom zápase hráčov rezervy Popradu v stredu podvečer o 17:00.
Góly: 42. Gmitter- 3. Varga, 20. Čurlík, 64. M. Polaščík, 76. Varga, 86. Farkaš
Zostava Stropkova: Prysiazhniuk- Fečo, Burcák, Jaselský, Čurlík- Jakubčo, Vaško (59. Veselý), Poľák- Tokár (64. Haško), M. Polaščík, Varga (80. Farkaš).