smahu správy

Vyhliadkový autobus “Prešovská 49-tka” začína svoju tretiu sezónu

obrazokMesto Prešov v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Šariš aj tento rok pripravilo pre svojich návštevníkov obľúbenú atrakciu – vyhliadkový autobus Prešovskú 49-tku. Jej tretiu sezónu môžu turisti využiť od júna až do konca septembra. Región Šariš je prvou OOCR na Slovensku, ktorá podporuje takýto mestský vyhliadkový autobus.

Autobus sa svojou originálnou potlačou už na prvý pohľad odlišuje od tých ostatných. Prešovská 49-tka je pre turistov k dispozícií dvakrát denne počas letnej sezóny od 11. júna do 30. septembra. V septembri bude autobus fungovať na objednávky. Skupinové kolektívy si môžu jazdy autobusom objednať aj na iné termíny, s prihlásením minimálne tri dni vopred.
„Na základe inšpirácií z iných zahraničných miest sme vyhliadkový autobus prvýkrát skúšobne spustili v roku 2016 ako novú turistickú atrakciu pre turistov, ktorí Prešov ešte vôbec nepoznajú, ale aj pre domácich obyvateľov, ktorí sa chcú o meste dozvedieť trochu viac. Nápad s Prešovskou 49-tkou sa ujal a tak ho spúšťame už tretí rok, stále o niečo doplnený,“ uviedol Branislav Švorc, výkonný riaditeľ OOCR Región Šariš a autor projektu Prešovskej 49-tky.
Účastníci vyhliadkovej jazdy okrem histórie mesta z okna autobusu spoznajú niektoré budovy Solivaru, viaceré prešovské sídliská, uvidia aj unikátne architektonické skvosty ako cyklistický velodróm, vodárenskú vežu či prešovskú Kalváriu. Výklad je popretkávaný mnohými zaujímavosťami aj zo súčasného diania v Prešove.
„Chceme udržať návštevníka v Prešove čo najdlhšie, preto mu odporúčame využiť aj iné atrakcie či zaujímavé miesta v našom meste. Prostredníctvom Prešovskej 49-tky tak posúvame návštevníka viacerým kultúrnym inštitúciám a tiež gastro zariadeniam,“ dodal Branislav Švorc.
Turisti môžu opäť na Solivare vystúpiť z autobusu a objavovať túto technickú národnú kultúrnu pamiatku vlastným tempom. Vyhliadkový autobus na nich síce nebude čakať, ale vďaka spolupráci a dohode s Dopravným podnikom mesta Prešov slúži vstupenka v deň uskutočnenia vyhliadkovej jazdy zároveň aj ako jednosmerný cestovný lístok na MHD zo smeru Solivar do historického centra.
Poďte sa aj Vy povoziť na Prešovskej 49-tke!

obrazok

redakcia | 13. 7. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 69x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou