smahu správy

Zhodnotenie futbalového ročníka 2017/2018 dospelí

Po rozpačitom ročníku 2016/2017, keď diváci v Breznici boli nespokojní s predvedenou hrou, začali sa ozývať hlasy po väčšej kvalite a návratu k atraktívnej hre, ktorú breznickí hráči predvádzali počas takmer 25-ročného pôsobenia v súťažiach VsFZ. Aj na základe toho a po dohode s poslancami OZ sme počas letnej prestávky pristúpili k obnove kádra. V jeseni nám nevyšiel domáci zápas druhého kola so Sitníkmi – remíza a zápas 5. kola v Radome, keď sme utrpeli jedinú prehru v ročníku. Počas jesene sme predvádzali pekný futbal a spokojnosť vládla s ostatnými výsledkami, no zápas 13. kola a 14. kola nás utvrdil v tom, že mužstvo počas zimnej prestávky posilnime ešte viac, aby nás ani „chybný výkon rozhodcov“ nepripravil o radosť z futbalu… Počas zimnej prestávky sme mužstvo posilnili o ďalších kvalitných futbalistov a tak jarná časť to už bola z našej strany takmer exhibícia, keď z 12 stretnutí sme všetky vyhrali, nastrieľali 63 gólov a inkasovali sme iba jeden a aj to vlastný v Hrabovčíku. Zápasy v Sitníkoch, v Tisinci, v Hrabovčíku a doma s Radomou ukázali, že mužstvo má jasne navrch a v tejto súťaži nemá konkurenciu.
Po zasadnutí OZ zastupiteľstva 8. 6. 2018 už bolo jasné, že o postup nestojíme najmä kvôli rekonštrukcii ihriska a aj ďalší ročník 2018/2019 budeme účinkovať v súťažiach OOFZ. Veríme, že budeme prínosom pre súťaže OOFZ, keďže na zápasy, kde sme hrali, chodilo najviac divákov, ktorí hru našich chlapcov neraz odmeňovali potleskom.
Vďaka za pomoc, že sme to takto zvládli, patrí jednoznačne poslancom OZ v Breznici, podnikateľom Antonovi Rudovi, Janovi Zajarošovi, Márii Zajarošovej, Martinovi Džupinovi, Marekovi Melnikovi, Ing. Ilečkovi Vincentovi, Ing. Vaňovi Jarovi st. a všetkým ostatným, ktorí nám finančne pomohli zvládnuť tento úspešný futbalový ročník 2017/2018. Taktiež ďakujeme všetkým chlapcom, ktorí nastúpili v breznických dresoch počas celej úspešnej sezóny
V budúcej sezóne sa bude prerábať v Breznici hracia plocha a minimálne rok budeme hrať svoje zápasy mimo Breznice a aj preto chceme mužstvo udržať pokope, doplniť o ďalších kvalitných hráčov a svojou hrou tešiť zase náročných breznických fanúšikov.
K poháru: Prvé kolo pohára, to bola výhra v Kukovej, no na víťazstvo v pohári sme začali pomýšľať až po druhom kole, keď sme oslabený zápas na Sitníkoch dotiahli do remízového konca a vďaka šťastiu v pokutovej lotérii sme išli ďalej. Neúspech v stretnutí s Lúčkou sme si už nepripustili a s radosťou sme čakali na finále. No našu radosť pokazili najmä tri skutočnosti:
Tou prvou bolo to, že prihlášky do súťaží VsFZ sa dávali do 20. 6. a pohár sa hral až 23. 6., táto skutočnosť sa podpísala pod výkon vo finále pohára OOFZ, najmä mladí hráči boli sklamaní z toho, že sa nepostúpilo.
Druhou skutočnosťou bolo to, že vo vzájomnom zápase s Tisincom boli naši hráči atakovaní zo strany jednotlivcov Tisinca (fanúšikovia a funkcionári, NIE HRÁČI) tak, že najlepší strelec súťaže (so 40 gólmi z 18 zápasoch) a osobnosť VI. ligy Martin Staško bol urazený hrubým spôsobom, bol vyprovokovaný k potýčke s jedným z funkcionárov domácich a nasledovala ČK a trest zákaz štartu vo finále pohára. Práve na toto finále sa menovaný hráč tešil najviac a odložil operáciu kolena, aby sa mohol tešiť z preberania ocenenia najlepšieho strelca a všetci sme verili, že aj víťaznej trofeje.
A tou treťou skutočnosťou bola nefér hra niektorých jednotlivcov drese Tisinca vo finálovom zápase o pohár predsedu OOFZ. Keď vo vzájomnom stretnutí spred dvoch týždňov obe mužstvá hrali fér, zápas nebol „kopanou“, tentoraz najmä v prvom polčase za nefér zákroky najmä na Pundžaka si jednotlivci Tisinca pýtali ČK.
Po pohovore v polčasovej prestávke naši hráči zlepšili pohyb, dôraz, loptu dávali od nohy skôr, otočili sme skóre a zaslúžene vyhrali… Na FB som zavesil góly z tohto stretnutia, ako aj zákrok brankára, ktorý predchádzal PK…môžete posúdiť, či bol niekto „zarezaný“.
Brendza Slavomír, starosta obce Breznica
P.S.: Počas celého ročníka sme sa neznížili k neférovostiam, najmä v jarnej časti sme boli jasne lepší, súperi sa doslova báli proti nám nastúpiť, čo malo aj za následok, že dvakrát k nám súperi vôbec nepricestovali. Kto je morálny víťaz už takzvaní odborníci na futbal popísali veľa, no boli to práve oni, kto nás neférovosťou pripravil o najsilnejšie zloženie jedenástky vo finále. Výsledky a koncepčná práca v Breznici jasne ukázali, že Breznica je najlepším dedinským mužstvom v okrese za posledných 30 rokov.

redakcia | 5. 7. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 112x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou