Breznica vybojovala double

Futbalový ročník 2017/2018 na ihriskách okresov Svidník a Stropkov vyvrcholil uplynulú sobotu na štadióne MŠK Tesla v Stropkove Dňom futbalu, ktorý organizoval Ondavský oblastný futbalový zväz (OOFZ) vo Svidníku v spolupráci s obidvoma okresnými mestami.

V prvom zápase futbalového popoludnia sa predstavili víťazi dvoch skupín v III. lige žiakov, aby bojovali o prvenstvo v tejto súťaži. Favoritmi zápasu boli žiaci Miňoviec, ktorí vo svojej A-skupine v dvanástich zápasoch nestratili ani bod. Za dažďa i nepríjemného vetra sa zápas vyvíjal lepšie pre Radomčanov, ktorí sa dvoma gólmi Dávida Rokytu v rozpätí dvoch minút (17. – 18.) ujali vedenia. Favorizovaní Miňovčania v desiatej minúte druhej časti hry zaznamenali kontaktný gól Samuelom Červeňákom, ale dlho sa z toho netešili. Už o minútu najlepší strelec žiackej sezóny Roman Ševc zabezpečil Radome opäť náskok dvoch gólov, ktorý už Miňovčania nedokázali zlikvidovať. A tak sa z titulu majster okresov Svidník a Stropkov v kategórii žiakov v ročníku 2017/18 tešia mladé futbalové talenty TJ Radomka Radoma.
OŠK Miňovce – TJ Radomka Radoma 1:3 (0:2)
Góly: S. Červeňák – Dav. Rokyta 2, R. Ševc
Zostava Miňoviec: M. Dovičák, S. Červeňák, A. Palej, D. Bačišin, A. Staš, K. Demjan, S. Litvin, A. J. Melník, T. Trifon, J. Tokarský, N. Pavliško, J. Guzi, S. Jurko, M. Preksta, A. Červeňák, ved. mužstva J. Špirňák
Zostava Radomy: D. Cimba, J. Štefaník, Denis Rokyta, Dávid Rokyta, R. Ševc, F. Rokyta, D. Matkobiš, F. Demjanovič, S. Šraga, ved. mužstva I. Hric
Aj počas druhého zápasu to bolo viac aprílové ako letné počasie, no aj napriek tomu peknú návštevu zaujali výkony mužstiev, ktoré bojovali o Pohár predsedu OOFZ. Brezničania sa do finále prebojovali cez troch súperov – výhra v Kukovej 0:3, remíza na Sitníkoch 3:3 a postup po výhre na pokutové kopy a domáca výhra nad Lúčkou 3:0. Tisinčania v prvom kole zvíťazili doma nad Miňovcami 4:0, v druhom mali voľný žreb a v treťom vyhrali v Hrabovčíku 0:2. Od úvodu sa útoky striedali na obidvoch stranách a prekvapujúco sa vedenia ujali Tisinčania. Slavomír Kochan vystrelil tesne spoza šestnástky, jeho strelu jemne tečoval jeden z obrancov Breznice a lopta skončila pri ľavej žrdi v sieti. V 51. min. bol za faul na Milana Safka nariadený pokutový kop, ktorý vo vyrovnávajúci gól premenil Marián Macko. Víťazný gól padol presne po hodine hry. Po centri z pravej strany umiestnenou strelou skóroval Jakub Hurný. Keďže Brezničania sa suverénne stali aj víťazom VI. Ligy v ročníku 2017/18 získali tzv. futbalové double.
TJ Družstevník Breznica – ŠK Ondava Tisinec 2:1 (0:1)
Góly: M. Macko (z 11 m), J. Hurný – S. Kochan
Zostava Breznice: D. Brendza – J. Hurný, E. Vrábeľ, P. Mikita, R. Antol, M. Safko, M. Bartfalský, J. Puchír, L. Medvec (82. J. Šugár), M. Macko, Š. Pundžák
Zostava Tisinca: R. Vateha – M. Gajdoš, J. Michrina, J. Béreš, M. Panik, V. Bochin, D. Jačisko, S. Kochan, D. Demjan (70. M. Keselica), T. Skysľak (66. J. Prokopovič), P. Skysľak
Pred pohárovým finále boli zástupcami OOFZ pri príležitosti životného jubilea plaketou OOFZ za rozvoj futbalu v okresoch Svidník a Stropkov ocenení Ján Šafranko, Ján Feč a Daniel Brendza.