Šach 25/2018

Piate miesto vo finále GPX

9. júna sa v Humennom uskutočnilo finále Grand Prix mládeže do 14 rokov v šachu. Od septembra 2017 do mája 2018 sa v GPX uskutočnilo 90 turnajov. Pre zaujímavosť do seriálu sa zapojilo 1420 hráčov v 6 kategóriách (dievčatá a chlapci do 8,11 a 14 rokov) odohralo 19169 šachových partií. 10 najlepších v každej kategórii získalo právo bojovať o postup do finále v troch skupinách Východ, Stred a Západ. Výborne si počínala naša hráčka Eva Polačková (CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov) v kategórii dievčat do 8 rokov, ktorá sa prebojovala až do finále. Medzi top 11 podala skvelý výkon a so ziskom 5 bodov z desiatich partií vybojovala piatu priečku. Evka sa prezentovala tvorivosťou aj kombinačnými schopnosťami. Zvíťazila hráčka s najvyšším ratingom Timea Haásová (ŠK Rajec) 10b./10, pred Beátou Mederlyovou (ŠK Levice) 8b./10 a Líviou Cukerovou (ŠK Sabinov) 7b./10.
V mesiaci máj sa uskutočnila súťaž v riešení úloh. Zapojené školy aj jednotlivci mali denne riešiť úlohy, za ktoré získali bodové ohodnotenie. Pekné druhé miesto v rámci Slovenska získalo družstvo CZŠ sv.Petra a Pavla Stropkov v zložení Eva Polačková, Adam Kasarda, Marcel Perát a Annamária Polačková. Bonusom bolo tretie miesto Evy Polačkovej v súťaži jednotlivcov. Okrem tričiek a kníh škola získala 10 ročných licencií na medzinárodný výukový portál Learning Chess.