smahu správy

MVK Stropkov sa úspešne zhostil organizácie Majstrovstiev SR vo volejbale junioriek 2018

obrazokZačiatkom mája sa v Stropkove po ročnej prestávke opäť stretla juniorská volejbalová špička. Osem družstiev I. volejbalovej ligy junioriek (4 zo skupiny Západ a 4 zo skupiny Východ) predviedlo svoje herné kvality na palubovkách Mestskej športovej haly a športovej haly SOŠ na Hlavnej ulici.

Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín, v ktorých odohrali zápasy systémom každý s každým. Prví dvaja zo základných skupín postúpili do semifinálových bojov, druhí dvaja sa predstavili v zápasoch o konečné umiestnenie. Hráčky domáceho MVK Stropkov postúpili zo skupiny, no v boji o bronzové medaily v napínavom duely nestačili na súperky z COP Volley Nitra. Juniorky VK Slávia UK Dráčik Bratislava si vo finálovom zápase zmerali sily s rovesníčkami zo ŠŠK Bilíkova Bratislava a po päťsetovej dráme zvíťazili, čím obhájili prvenstvo z minuloročných Majstrovstiev SR. Súčasťou záverečného ceremoniálu okrem dekorovania najlepších troch tímov, bolo aj ocenenie najlepších hráčok. Z rúk súťažného riaditeľa SVF Ľuba Stražaya si prevzali trofeje za jednotlivé posty a za najlepšiu hráčku finálového turnaja bola vyhlásená Karolína Fričová (VK Slávia UK Dráčik Bratislava).
Počas troch súťažných dní sa stropkovskí diváci a fanúšikovia postarali o úžasnú športovú atmosféru. Zaplnené tribúny nielen na zápasoch domácich hráčok, ale i počas iných duelov ukázali, ako sa vedia baviť volejbalom a užívali si celý priebeh turnaja. Slovami chvály na adresu organizátorov nešetril ani súťažný riaditeľ Ľubo Stražay, ktorý sa vyjadril, že po úspešnom minulom roku bol tohtoročný finálový turnaj zorganizovaný a zvládnutý opäť na vysokej úrovni. Počas príhovoru na záverečnom ceremoniály sa v mene SVF poďakoval členom MVK Stropkov a OZ AMIS za výbornú organizáciu a zdarný priebeh Majstrovstiev SR junioriek 2018.
Z pohľadu MVK Stropkov sme do finálového turnaja išli s ambíciou postúpiť zo základnej skupiny a minimálne tak obhájiť 4. miesto, čo sa nám aj podarilo. Naše Kvetinky vo všetkých zápasoch bojovali o každú loptu, i keď uspieť v silnej konkurencii bolo naozaj náročné. Konečné 4. miesto je výsledkom kvalitnej práce trénerskej dvojice M. Šturák – J. Burcák a zodpovedného prístupu všetkých hráčok. Tento výsledok je pre nás úspech, ktorý povzbudzuje i zaväzuje do ďalšieho súťažného ročníka. Po zápase o 3. miesto sa za neutíchajúceho diváckeho potlesku rozlúčili s juniorskou kategóriou 3 hráčky stropkovského MVK – Ivona Široká, Ivana Keselicová a Alžbeta Vrabľová. Touto cestou sa v mene MVK chceme poďakovať hráčkam a trénerom za výbornú reprezentáciu klubu aj mesta Stropkov. Vďaka patrí členom Občianskeho združenia AMIS za neoceniteľnú pomoc pri celoročnej organizácii ligových zápasov aj pri organizácii Majstrovstiev SR 2018 a samozrejme fanklubu, ktorý neustálym povzbudzovaním a bubnovaním nechýbal na žiadnom zápase.
Na záver patrí naše poďakovanie vedeniu mesta Stropkov, Služba m.p., ZŠ Mlynská, SOŠ ul. Hlavná 6, poskytovateľom ubytovania (Penzión JODO, Penzión Poľovníček, Hotel Ondava White Horse, Penzión Pepino, Penzión STAR, Penzión Nezábudka, Penzión GORAL – Domaša).

Konečné poradie Majstrovstiev SR vo volejbale junioriek 2018:
1. VK Slávia UK Dráčik Bratislava
2. ŠŠK Bilíkova Bratislava
3. COP Volley Nitra
4. MVK Stropkov
5. Palas VK Levice
6. ŠKM Liptovský Hrádok
7. TJ Slávia TU Zvolen
8. VK Spišská Nová Ves
-šk-

obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 8. 6. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 80x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou