Zhodnotenie stolnotenisovej sezóny 2017/18

V medziokresnej stolnotenisovej súťaži v ročníku 2017/18 sa počet štartujúcich družstiev oproti predchádzajúcemu ročníku nezmenil. Do súťaže sa neprihlásila Svidnička, ale jej miesto vyplnilo Lužanske déčko. Dvanásť stolnotenisových družstiev začalo 06.10.2017 nový súťažný ročník. Od prvého kola na čelo tabuľky zasadli stolní tenisti STMK Stropkov „A“, ktorí celú súťaž prešli bez straty jediného bodu. Svoje úspešne účinkovanie v tejto sezóne zavŕšili úspešnou kvalifikáciou o postup do štvrtej ligy, v ktorej tak isto nenašli premožiteľa. Druhé miesto si vybojovalo Svidnícke céčko, ktoré si polepšilo z minulej sezóny o jeden stupienok. Tretia priečka patrí Brusnici, čo je tak isto zlepšenie o jedno miesto oproti minulému roku. Polepšilo si aj Lužanské céčko ktoré obsadilo štvrté miesto. V minulom roku skončili siedmi. Staškovce obsadili piate miesto, čo v ich ponímaní je to trochu sklamanie, lebo v uplynulej sezóne skončili druhí. Najväčší prepad mal minuloročný víťaz Svidnícke déčko, ktoré skončilo až šieste. STOP Oľšavka už tradične bojuje o stred tabuľky. Aj v tejto sezóne skončila na siedmom mieste, oproti minulej sezóne posun o jedno miesto dole. Stropkovskému béčku patrí ôsma priečka, čo znamená tri miesta posun hore. V poradí deviata skončila Radoma, ktorá klesla o jedno miesto. Desiate miesto patrí Lužanom „D“. Jedenáste miesto patrí Vyšnému Hrabovcu. Hrabovec prenechal čierneho Petra Svidníckemu éčku. Tak ako prvý celok nestratil ani bod éčko Svidníka žiadny nezískalo.
Aj v tejto sezóne OOSTZ Svidník, tak ako v uplynulých ročníkoch, v rámci okresov Svidník a Stropkov organizoval majstrovstvá jednotlivcov v mládežníckych a mužských kategóriách a tak isto záverečný turnaj TOP 32. U mužov sa súťažilo o Majstra v hlavnej súťaži jednotlivcov a vo štvorhre. V druhej kategórii sa súťažilo o Majstra nad 50 rokov. Tieto Majstrovstvá sa uskutočnili v telocvični Spojenej školy vo Svidníku. TOP 32 sa konali v Stropkove v športovej hale. Majstrovstvá mládeže v Lužanoch pri Topli. V tomto roku bol o mládežnícke majstrovstvá trošku menší záujem oproti minulému roku. V kategórii najmladších žiakov sa prezentovali iba dvaja. Zvíťazil tam Dalibor Kavuľa zo ZŠ Karpatská Svidník. V kategórii mladších žiakov súťažili štyria a titul vybojoval Dalibor Kavuľa zo ZŠ Karpatská Svidník. V kategórii starších žiakov sa prezentovalo osem stolných tenistov a prvé miesto si vybojoval Maroš Michalko z JMC Lužany pri Topli. V doraste, za účasti deviatich hráčov, si titul vybojoval Matej Mikuš z ŠŠK Centrál Svidník. Mužom kraľuje v roku 2018 Patrik Stadtherr z ŠŠK Centrál Spojená škola Svidník. Vo štvorhre si titul vybojovali Patrik Stadherr a Dárius Magdziak z ŠŠK Centrál Svidník. Majstrom nad 50 rokov sa stal Ján Stolárik z JMC Lužany pri Topli. Víťazom TOP 32 sa stal Ľuboš Mitter z STMK Stropkov. OOSTZ odmenil aj prvých troch najúspešnejších hráčov medziokresnej ligy. Najúspešnejšími hráčmi boli v poradí Ľuboš Mitter, Jozef Fiľarsky z STMK Stropkov, Antoš Michal STO Brusnica.
Celá sezóna 2017/18 sa niesla v športovom a priateľskom duchu. Výkonný výbor nemusel riešiť ani jeden problém. Disciplinovanosť klubov v tomto smere prispela k tomu, že už v nedeľu boli výsledky na internetovej stránke a v pondelok v okresných novinách.
OOSTZ verí, že aj do novej sezóny sa prihlási aspoň toľko účastníkov ako bolo v práve skončenej sezóne, ale určite by sme boli ešte radšej, ak by sa prihlásili aj nové družstvá, a aby sa do súťaží zapájalo viac mládeže.
OOSTZ vyslovuje poďakovanie za spoluprácu a za pomoc pri organizovaní rôznych stolnotenisových súťaží: ŠŠK Centrál Svidník, Spojenej škole Svidník, STMK Stropkov, Mestu Stropkov, ZŠ Mlynská Stropkov, Stanovi Dubcovi, Obecnému úradu Lužany pri Topli, firme Roko (Koreň, Eliaš) JMC Lužany pri Topli, nemenovanému darcovi, Mirovi Sabolovi, Mirovi Ciganovi , reštaurácii Delta, kamenárstvu Fiľarský, okresným týždenníkom Stropkovskému Spektru, Dukla, Podduklianskym novinkám a všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na príprave a organizovaní samotných podujatí.