smahu správy

Do tretice všetko najlepšie

obrazokStropkovčan Dominik Antoš sa na jar zúčastnil troch súťaží v kategórií Men’s Physique a z každej si odniesol medailové miesto.
Kategória Men´s Physique, to je už iná káva! Tu by našli uplatnenie mnohí z dobre vyzerajúcich mužov, ktorí dlhé roky tvrdo trénujú, ale veľkosť ich svalovej hmoty nedosahuje parametre, ktoré si vyžaduje úspešné súťaženie v kategóriách klasická kulturistika a váhová kulturistika. Alebo je vytvorená pre tých, ktorí disponujú telesnými proporciami označovanými ako klasické fitness (počul som aj výraz plážová kulturistika). A takých mužov v posilňovniach v Európe (ale aj na Slovensku) nájdete desiatky. Preto uspieť v tejto kategórií je v dnešnej nabitej konkurencii dosť náročné.

Prvou jeho súťažou bol Extrifit Slovakia Cup v Michalovciach, kde obsadil tretie miesto. Táto súťaž bola preňho tzv. povinnou jazdou, ktorú mu nadelila Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja, keďže sa chcel zúčastniť ďalších súťaží v zahraničí.
„V Michalovciach som skončil na treťom mieste, bol to menší úspech ale oproti minuloročnému prvému miestu som čakal viac. Je síce pravda, že podstatné súťaže pre mňa boli tie v zahraničí a na túto som išiel tak na 80%,“ uviedol.
Ďalším jeho úspechom bola už súťaž v zahraničí a to v meste Čačak v Srbsku.
„Táto súťaž bola pre mňa prioritná. Od začiatku roka som išiel s cieľom uspieť na tejto súťaži. Na tejto súťaži som skončil na druhom mieste len o 1 bod za prvým. V konkurencii som mal pretekárov z krajín ako domáce Srbsko, Bosna a Hercegovina, Tunisko, Chorvatsko, Česko a mnoho ďalších. Druhé miesto ma celkom potešilo aj keď cieľom bolo prvé miesto,“ doplnil.
Deň pred odchodom do Srbska sa Dominik rozhodol, že skúsi aj o týždeň neskôr ďalšiu súťaž a to vo Varšave hlavnom meste Poľska.
„Presne tak, pred odchodom do Srbska mi na sociálnych sieťach vybehlo že niekto zo Slovenska sa chystá do Poľska na ďalšiu medzinárodnú súťaž. Tak som si povedal prečo nie, týždeň ešte podržím stravu, tvrdé tréningy a vyskúšam to aj v tam. A nakoniec? Dobrá voľba a podarilo sa. Z 11 kvalitných súperov sa mi podarilo uspieť a získať vytúžené prvé miesto vo svojej kategórií. Taktiež konkurencia bola vysoká z rôznych kútov Európy ako Ukrajina, Litva, Estónsko, domáce Poľsko a iné. O to viac ma teší toto víťazstvo, keďže táto súťaž nebola v mojom hľadáčiku,“ priznáva D. Antoš a vyjadruje poďakovanie ľuďom, ktorí ho podporovali v tejto ceste za úspechmi, hlavne rodine, priateľom, chalanom z klubu. Dušanovi Jadlovskému za sprístupnenie fitness centra v časoch, kedy to najviac potreboval.
Veľká vďaka patrí aj firmám, ktoré finančne pomohli: firme Lumasek s.r.o., firme Conroof stavebná firma, Bowling Bar a ČS Comi – Energy for you.
Ešte raz veľké ĎAKUJEM.
Najbližšie Dominika čaká o dva týždne súťaž v Ostrave, kde by chcel pohárovo uspieť.
Bude to moja posledná súťaž na jar a možno aj v tomto kalendárnom roku. Takže držte prsty,“ dodal na záver D. Antoš.

obrazok obrazok

redakcia | 1. 6. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 101x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou