smahu správy

Hráčky MVK Stropkov vicemajsterkami regionálnej oblasti - východ!

Dňa 13. 05. 2018 sa v Spišskej Novej Vsi, konalo záverečné kolo turnaja finálovej časti regionálnej oblasti východ, vo 4 kovom volejbale mladších žiačok. Hráčky MVK Stropkov mali na dosah ďalší veľký úspech, ale ten sa nerodil vôbec ľahko.
V prvom stretnutí s priamym konkurentom o medailové umiestnenie zo Sniny, začali naše dievčence bojazlivo, ustráchane a po nekoncentrovanom výkone stratili prvý set. Po „miernom“ dohovore trénera Haľka sa naša hra otočila o 180 stupňov, čoho výsledkom bolo jasné víťazstvo v pomere 2:1, a v konečnom dôsledku pripísanie dvoch bodov do tabuľky pravdy.
Stretnutie proti Prešovu pripomínalo trhací kalendár, kde naše skúsené hráčky, nedovolili súperovi naozaj nič a presvedčivo zvíťazili 2:0. Po pripísaní troch bodov sa mohli predčasne tešiť z druhého miesta v konečnom zúčtovaní.
Aj na základe tohto už podvedomého úspechu, sa stretnutie proti SNV nieslo v skôr exhibičnom tempe. Na oboch kolektívoch bolo badať predčasnú radosť z ďalšieho veľkého úspechu. Aj napriek tejto prehre naše „bojovníčky“ potvrdili svoju príslušnosť k absolútnej špičke v regio¬nálnej oblasti v tejto vekovej kategórii.
Svoje doterajšie herné skúsenosti, ale už aj značnú mentálnu vyzretosť, ktorá je jasnou vizitkou tvrdej, svedomitej a dlhoročnej práce trénera Mgr. Milana Haľka, budú môcť predviesť v dňoch 1., 2. a 3. júna na MSR v 4-kovom volejbale, ktoré sa rovnako ako minulý rok budú konať vo Zvolene.
Naše hráčky chcú aj na svojom vrchole sezóny vzorne reprezentovať materský klub – MVK Stropkov, Mesto Stropkov a školu, ktorá im počas celej sezóny vychádzala vždy v ústrety.
Všetci rodičia, fanúšikovia našich dievčat, ako aj široká volejbalová rodina prajú našim bojovníčkam veľa pevného zdravia a chuti do intenzívnej záverečnej prípravy. Na MSR budú obhajovať umiestnenie z minulého roka, čo bolo krásne tretie miesto. Všetci však pevne veríme a dúfame, že sa budeme tešiť ešte z väčšieho úspechu, na ktorý naše mladé volejbalové nádeje, podľa slov trénera určite majú.
MVK Stropkov reprezentovali: L. Lehocká – kapitánka družstva, S. Hricová, R. Dzurjová, E. Maťašová, B. Mihalíková, Š. Cichá, S. Kočišová, Z. Berežná, K. Gombitová. Tréner – Mgr. Milan Haľko.
-ek-

obrazok

redakcia | 25. 5. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 58x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou