smahu správy

Stavanie mája v Oľšavke

Obec Oľšavka, FS Oľšavka, ÚZS ZO Oľšavka, OZ Oľšavka a DHZ Oľšavka zorganizovali v podvečerných hodinách v posledný aprílový deň v rámci plánu kultúrno-spoločenských akcií obce na rok 2018 obecnú akciu pod názvom „Stavanie mája“. Táto akcia začala pri obecnom úrade a mala štyri časti.

V jej prvej časti nielen deti z obce, ale aj rodáci za asistencie vedúcej FS Oľšavka Emílie Dziakovej vyzdobili a pred Obecný úrad postavili „Obecný máj“ za spevu FS Oľšavčanka s hudobným sprievodom otca duchovného Dušana Skonca, chlapská časť FS Oľšavčanka a DHZ. Za úspešné postavenie mája sa od vedenia obce ušlo aj menšie pohostenie.
Po dôkladnej príprave lampiónov nasledovala druhá časť akcie a to lampiónový sprievod deti po obci za hudobno-speváckej asistencie členov a členiek FS Oľšavčanka. Pri tomto sprievode po obci sa od miestnych občanov za predvedený spev a hudobný výkon FS ušiel aj malý pohárik.
Po úspešnom lampiónovom sprievode po obci, keďže sa začalo ešte viac stmievať, nasledovala tretia časť akcie a to vypúšťanie lampiónov šťastia. Pri vypúšťaní lampiónov boli prítomní aj miestny členovia DHZ, ktorí dozerali na bezpečnosť celej akcie.
Mnoho detičiek takéto vypúšťanie lampiónov ešte nezažilo, preto to bol pre ne skutočne neopakovateľný zážitok.
V poslednej časti obecnej akcie vyzval starosta prítomných, aby sa presunuli do športového areálu pri bývalej základnej škole, kde už boli pripravené priestory a ohniska na opekačku z vlastných zásob, resp. cez miestne združenia. Táto opekačka v príjemnej zábavno-hudobnej atmosfére trvalá do neskorých hodín.
Za vydarenú obecnú akciu sa patrí poďakovať zúčastneným občanom obce vrátané deti, pri organizácií zúčastneným poslancom OZ, členom FS na čele s jej vedúcou, hudobnému sprievodu otcovi duchovnému PCO Dušanovi Skoncovi a rodine Pašeňovej, ktorá zabezpečila pre účastníkov lampióny a obohatila opekačku pri základnej škole.
Ján Biroš, starosta obce

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 11. 5. 2018 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 277x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou