smahu správy

V Stropkove sa konali juniorské majstrovstvá Slovenska vo volejbale

obrazokPo roku sa v Stropkove opäť zišla volejbalová elita Slovenska. Tunajší Mestský volejbalový klub získal právo organizácie Majstrovstiev Slovenska junioriek a podobne ako vlani, aj teraz sa mohla široká verejnosť tešiť z kvalitných volejbalových súbojov. Od piatku do nedele sa v Mestskej hale a hale Strednej odbornej školy odohrala rovná dvadsiatka stretnutí v skupinách i play-off. Titul obhajovali juniorky Slávie UK Dráčik Bratislava, okrem nich sa v Stropkove predstavili kolektívy ŠŠK Bilíkova Bratislava, VK Spišská Nová Ves, Palas VK Levice, COP Volley Nitra, ŠKM Liptovský Hrádok, TJ Slávia TU Zvolen a domáci MVK.

„Pre klub i mesto je veľkou cťou, že sme mohli byť dejiskom takého významného podujatia a v uplynulých dňoch byť i centrom slovenského volejbalu. Tento šport robí Stropkovu obrovskú reklamu doma i v zahraničí a z našej liahne vyšlo viacero kvalitných hráčok pôsobiacich v najlepších slovenských kluboch. Na juniorskej úrovni sa nám za posledné štyri roky podarilo dosiahnuť spoločne veľa úspechov, ktoré sú pre nás všetkých odmenou a zároveň motiváciou do ďalšieho obdobia. Mesto vytvorilo klubu pevné zázemie, ale nositeľkami úspechu na palubovke sú naše hráčky, podporované svojimi rodičmi, partnermi klubu i jednotlivými školami,“ uviedol primátor mesta Ondrej Brendza.
Právo organizácie získal Stropkov druhýkrát po sebe. Aj to je dôkazom toho, že východniari vedia, ako vytvoriť kvalitné podmienky pre samotný volejbal a povýšiť MSR aj na celospoločenskú udalosť. O skvelej atmosfére v hľadisku nehovoriac, tou sú Stropkov i neďaleký Svidník v rámci mužského volejbalu známe po celom Slovensku. Potvrdzujú to aj slová prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie Martina Kraščeniča: „Záverečný turnaj sa podujal usporiadať MVK Stropkov, čo svedčí o kvalitnej práci s mládežou v tomto klube. Mladé volejbalistky sú budúcnosťou nášho krásneho športu a je pre nás všetkých veľmi dôležité, aby si vzťah k volejbalu budovali a pestovali mladí športovci už od ranných čias. Veľká vďaka patrí usporiadateľom turnaja, z vlastnej skúsenosti vieme čo znamená organizácia športových podujatí s väčším počtom družstiev a vieme, že to nie je jednoduchá úloha. O to viac si ceníme, že MVK Stropkov si pod krídla zobral tento turnaj.“
Na vrchol volejbalovej sezóny sa tešili aj v samotnom hostiteľskom klube. Po športovej stránke majú za sebou náročnú sezónu, veď s 22 hráčkami v kádri absolvovali dve súťaže – juniorskú i ženskú I. ligu. Navyše, zo súpisky postupne kvôli zraneniam i iným povinnostiam niekoľko hráčok vypadlo. Do finálového turnaja išli s ambíciou zabojovať o dobrý výsledok. „Hlavne sme chceli odohrať kvalitný turnaj a ukončiť každý zápas s pocitom, že sme pre dobrý výsledok urobili všetko, čo bolo v našich silách. Ako hostitelia, tak ako vlani, aj teraz sme urobili maximum pre zdarný priebeh turnaja, aby si všetci zúčastnení odniesli len tie najkrajšie zážitky a množstvo nezabudnuteľných spomienok,“ zhrnul predseda MVK Stropkov Štefan Kmiť.
Zápasy v skupinách začali v piatok od 10.00 hod.
Peter Novák, hovorca mesta Stropkov

obrazok obrazok

redakcia | 11. 5. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 92x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou