smahu správy

Majstrovstvá Slovenska vo volejbale junioriek 2018

Veľký športový sviatok v meste Stropkov

Majstrovstvá Slovenska vo volejbale junioriek 2018 organizuje a usporiadva Mestský volejbalový klub Stropkov v spolupráci s členmi Občianskeho združenia AMIS a s nemalou podporou vedenia mesta Stropkov.

Do augusta minulého roku v našom meste pôsobili dva volejbalové kluby. „Po vzájomnej dohode zástupcov oboch klubov došlo v priebehu augusta a septembra k fúzii oboch klubov. Od poslednej sezóny reprezentuje naše mesto jeden klub pod názvom Mestský volejbalový klub Stropkov, ktorý zastrešuje všetky vekové kategórie od žiackych až po kategóriu žien,“ uviedol Š. Kmiť.
Predsedom klubu je pán Milan Haľko, ktorý má okolo seba výkonný výbor a ten sa stará o organizáciu a úspešnú činnosť klubu.
Na finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska 2018 sa po základnej skupinovej časti kvalifikovali štyri družstvá zo skupiny Západ a štyri družstvá zo skupiny Východ. Zo skupiny Západ postúpili ŠŠK Gymnázium Bíliková Bratislava, VK Slávia UK Dráčik Bratislava, COP Volley Nitra, Palas VK Levice. Zo skupiny Východ postúpili ŠKM Liptovský Hrádok, TJ Slávia TU Zvolen, VK Spišská Nová Ves a domáce družstvo MVK Stropkov.
„S radosťou by som zdôraznil fakt, že práve naše juniorky z MVK Stropkov, ktoré tak ako minulý rok, tak aj toho roku postúpili na finálový turnaj bez jedinej prehry v základnej skupinovej časti,“ doplnil Š. Kmiť.
Od roku 2014, kedy nadšenci volejbalu v Stropkove založili Občianske združenie AMIS, ktoré svojou činnosťou podporuje práve hráčky MVK Stropkov v juniorskej i ženskej kategórii, vedie naše dievčatá pod svojou trénerskou taktovkou hlavný tréner Maroš Šturák. V tejto sezóne od októbra do kruhu stropkovskej volejbalovej rodiny pribudol nový člen ako asistent trénera Jaroslav Burcák. Vďaka skvelej spolupráci trénerskej dvojice sa aj tohto roku kvalifikovali stropkovské juniorky na Majstrovstvá Slovenska z prvej priečky.
„Pre našich priaznivcov sme pripravili fanušikovské šály, ktoré si môžu zakúpiť v predajniach PEM SPORT a Colcun Concult, ako aj v reštaurácii Poľovníček. Počas samotného turnaja bude možné zakúpiť šály, ale aj tričká s logom Majstrovstiev Slovenska vo vstupných priestoroch oboch hracích športových hál,“ dodáva.
Turnaj sa začína v piatok 4. mája. Účastníci sú rozdelení do dvoch skupín, kde odohrajú zápasy systémom „každý s každým“. Do semifinále postupujú prví dvaja z každej skupiny.
V nedeľu sa odohrajú záverečné zápasy o umiestnenie a poobede aj zápasy o 3. miesto a finále.
Bližšie informácie o jednotlivých zápasoch si záujemcovia môžu nájsť aj na fb stárnke „Majstrovstvá Slovenska vo volejbale junioriek 2018 – Stropkov“, ale aj na oficiálnych stránkach Slovenskej volejbalovej federácie – www.volleynet.sk.
„Tí diváci, ktorí sa nebudú môcť osobne zúčasniť Majstrovstiev Slovenska, budú mať možnosť sledovať online prenosy z mestskej športovej haly, v ktorej budú hrať svoje zápasy práve naše hráčky,“ uviedol v závere Štefan Kmiť.
Jednotlivé zápasy budú vysielané na portáli www.tvcom.cz.

POĎAKOVANIE:
V mene MVK Stropkov, ale aj v mene Občianskeho združenia AMIS sa chcem poďakovať za spoluprácu zo strany vedenia mesta Stropkov. Zvláštne poďakovanie patrí pánovi primátorovi Ondrejovi Brendzovi, za jeho bezprostredný ústretový prístup a podporu od samotného začiatku, kedy sme sa rozhodovali o podaní prihlášky na udelenie organizácie a usporiadania Majstrovstiev Slovenka vo volejbale. Naša veľka vďaka patrí riaditeľom škôl – Základná škola na Mlynskej ulici, Stredná odborná škola na Hlavnej 6, Základná škola na Konštantínovej ulici, ktorí nám poskytli svoje športoviská a priestory na zdarný priebeh turnaja Majstrovstiev Slovenka, ako aj celoročný tréningový proces a ligové zápasy junioriek a žien. V neposlednom rade sa chcem úprimne poďakovať aj našim partnerom, sponzorom a podporovateľom za to, že s ich nezištnou pomocou dnes naše dievčatá právom patria medzi najlepšiu osmičku na Slovensku. A samozrejme nesmiem zabudnúť ani na siedmeho hráča nášho klubu – stropkovský funklub, ktorý so svojim bubnovaním nechýbal na žiadnom zápase junioriek, či žien.
Štefan Kmiť za MVK Stropkov, OZ AMIS

redakcia | 4. 5. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 149x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou