Šach 18/2018

4. kolo OM

49 detí sa prezentovalo v piatok 27.4. do štvrtého kola okresných majstrovstiev v šachu 4-členných družstiev a jednotlivcov základných škôl. Hralo sa na 7 kôl s časovým limitom 2×15 minút + 3 sekundy za každý ťah. Turnaja sa úspešne zúčastnil aj Matej Bilík z Humenného a vybojoval prvenstvo medzi mladšími žiakmi do 11 rokov pred Tobiasom Kľocekom (ZŠ Mlynská) a Adamom Kasardom (CZŠ sv. Petra a Pavla). Absolútnym víťazom sa stal Jozef Sasarák (CZŠ sv. Petra a Pavla) s plným bodovým ziskom pred Patrikom Jurčišinom (CZŠ sv.Juraja Svidník) a Adriánom Chomom (ZŠ s MŠ Bukovce). Zo starších dievčak sa najviac darilo Bibáne Andrejcovej pred Barborou Kuzmovou (obe ZŠ s MŠ Havaj) a tretia skončila Annamária Polačková (CZŠ sv. Petra a Pavla). V súťaži 4-členných družstiev si víťazstvo pripísala CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov pred ZŠ s MŠ Havaj a ZŠ s MŠ Bukovce. Aktuálne poradie pred posledným turnajom nájdete na webovej stránke šachového klubu.

Liga mládeže Spiša

Seriál mládežníckych turnajov na Spiši vyvrcholil siedmym turnajom v Spišskej Novej Vsi. Úspech zaznamenali aj naši mladí šachisti. V turnaji do 23 rokov zvíťazil s bodovým náskokom Eduard Paňko, ktorý súperom dovolil iba jednu remízu. Pekný úspech v najmladšej kategórii dievčat do 8 rokov dosiahla Evka Polačková (CZŠ sv. Petra a Pavla), ktorá sa ziskom druhého miesta v turnaji GPX prebojovala na bronzový stupienok v celkovom hodnotení seriálu, do ktorého za započítavalo 5 turnajov.
Akcie: 05.05. Talent Liptovský Mikuláš, turnaj GPX