Futbal 18/2018

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Rožňava 2:1 (0:1)

Týždeň po nečakanej domácej prehre s Veľkými Revištiami sa Stropkovčania predstavili opäť na svojom ihrisku s odhodlaním napraviť predchádzajúce zaváhanie. Spočiatku im to však príliš nevychádzalo, niektorí diváci sa ešte nestihli posadiť na svoje miesta a na ukazovateli už svietil stav 0:1. V 3. minúte po strieľanom centri hosťujúceho Ďuríčka doklepol loptu do siete Jaroslav Figúr. V ďalšom priebehu sa domáci snažili o vyrovnanie, ich akcie však viackrát skončili pred šestnástkou. Prvú vážnejšiu príležitosť mal po polhodine hry Maroš Jaselský, ktorého do samostatného nájazdu vysunul Peter Jakubčo, stropkovský krídelník však mieril tesne nad rožňavskú bránu. Onedlho na to mohol po prihrávke Polaščíka vyrovnať kapitán Jakubčo, loptu však z priestoru päťky netrafil ideálne. Gólom sa neskončili ani dve strely Špilára spoza šestnástky, a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 0:1. Po zmene strán Stropkovčania pokračovali v snahe o vyrovnanie, ktorého sa predsa len dočkali v 54. minúte. Po štandartke Petrišina, neistom zákroku brankára hostí Pulena a dôraze Olivera Špilára v zakončení bol stav vyrovnaný. Domácich tento moment nakopol k ešte vyššej aktivite a v 66. minúte pridali ďalší gól. Martin Polaščík našiel presným centrom z rohového kopu Frederika Vargu, ktorý prudkou hlavičkou rozjasal domáce tribúny. 15 minút pred koncom prišli Stropkovčania o vylúčeného Petrišina, ktorý musel po druhej žltej karte predčasne opustiť ihrisko. Hostia však početnú výhodu nevyužili, ich útoky stroskotali na pozornej defenzíve domácich, ktorá ich do vážnejšej šance už nepustila. Naopak, po ďalšom rohovom kope Martina Polaščíka a hlavičke Olivera Špilára sa opäť rozvlnila sieť za brankárom Rožňavy Gejzom Pulenom, tentokrát však pre údajné prekročenie bránkovej čiary pred zakončením Špilára gól neplatil.
Zverencom Vladimíra Rusnáka však tento moment nepokazil chuť z víťazstva a po zaváhaní ich súperov v boji o prvé miesto si opäť upevnili vedúcu pozíciu. Do konca súťaže ostáva Stropkovčanom ešte osem zápasov, najbližší je na programe v nedeľu 6. mája o 10:30 na ihrisku prešovského béčka.
Góly: 54. Špilár, 66. Varga
Zostava: Prysiazhniuk- Petrišin, Burcák, Pavlík, Čurlík- Jaselský (46. Danko, 90. Tabiš), Vaško, Jakubčo (90. Haško), Polaščík (89. Bunda)- Varga, Špilár

Hrabovčík- Tisinec 3:3 (0:0)
Góly: Vladimír Havrila 2, Róbert Horváth – Dávid Demjan, Denis Jačisko (pk), Tomáš Skysľak
ŽK: 0

Rovné – Lúčka 0:2 (0:0)
Góly: Matej Anderko, Jaroslav Galík
ŽK: 0 – Dávid Hvišč

Chotča – Breznica 0:3 (0:2)
V slušnom stretnutí boli hostia od začiatku lepším mužstvom. Okrem 3 gólov, nastrelili aj 2× brvno domácej brány.
Góly: Erik Vrábeľ, Martin Staško, Šimon Pundžák
ŽK: 0

Radoma – Sitníky 0:1 (0:0)
Remízový zápas výbornej úrovne rozhodla penalta, pričom domácim boli odopreté dva pokutové kopy.

Kružlová – Orlík 2:4 (1:1)
Za pekného počasia sa hral slušný futbal. Hostia vyhrali zaslúžene, keď rozhodli v 2. polčase.

Úradná správa č. 31 zo dňa 26. apríla 2018

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačivá OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
Schválila výsledky 18.kola 6. ligy dospelých
Schvaľuje žiadosť MFK Slovan Giraltovce o zmenu termínov domácich stretnutí 3.ligy žiakov skupina „B“ stretnutia sa odohrajú vo štvrtok o 16.00 hod., poplatok 5,– Eur – Giraltovce
Schvaľuje žiadosť MFK Slovan Giraltovce o zmenu termínu stretnutia 8.kola 3.ligy žiakov skupina „B“ Giraltovce – Kalnište z 27.04.2018 na 26.04.2018 o 16.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 5,– Eur – Giraltovce
ŠTK dôrazne upozorňuje TJ Družstevník Lomné na dodržiavanie ustanovení Rozpisu súťaže OOFZ (lekárska služba, usporiadatelia, ISSF, tlačiareň atď.).
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Berie na vedomie podnet FK Drustav-SK Hrabovčík.

15. kolo: 6. liga-dospelí, 1. 5. 2018, 16.30 hod.