smahu správy

Druhú májovú nedeľu bežíme Stropkovskú dvadsiatku

Miestny Klub bežcov pomaly finišuje s prípravami na 38. ročník Stropkovskej dvadsiatky a siedmej Stropkovskej desiatky. Podujatie naberá z roka na rok na popularite a organizátori dúfajú, že zvyšujúci sa počet športujúcej verejnosti v Stropkove bude badateľný aj na štarte oboch behov. „V minulom roku sme na polmaratónskej i kratšej 10-kilometrovej trati zaznamenali rekordnú účasť 30tich bežcov a bežkýň z mesta a okresu, preto veríme, že tomto roku ich príde ešte viac,“ uviedol predseda Klubu bežcov Štefan Kmiť. Stropkovský polmaratón s tradičným názvom „dvadsiatka“ patrí k najstarším bežeckým podujatiam na východe. Každoročne sa tu stretáva vytrvalecká špička z východu Slovenska i zahraničia. V nedeľu 13. mája očakávajú na štarte na Námestí SNP vyše stovku pretekárov. „Naše preteky sú známe kvalitným zázemím pre bežcov a celkovo prajnou atmosférou. V minulom roku sme si nechali obe trate certifikovať. Sústredíme sa na komfort pre zúčastnených a štandardom sa stala aj príjemná regenerácia po pretekoch v krytej plavárni so saunovým svetom nachádzajúcej sa v ZŠ na Konštantínovej neďaleko cieľa. Pre všetkých bežcov sú pripravené atraktívne štartovacie balíčky, občerstvenie a chutný obed,“ doplnil Š. Kmiť. Tunajší polmaratón je aj v tomto roku zaradený do seriálu Východoslovenskej Veľkej ceny vytrvalcov a Oblastnej bežeckej ligy Michalovce – Sobrance.
Ani tentoraz nezabudli organizátori na charitu. Vlani putoval neziskovej organizácii Dobrý anjel celý výťažok zo štartovného od Stropkovčanov. V tomto roku sa rozhodli pre iný model a na charitu venujú jedno euro za každého zúčastneného bežca, bez ohľadu na jeho bydlisko či klubovú príslušnosť. Prispieť bude možné individuálne aj nad rámec tejto symbolickej sumy.
Keďže Stropkovská dvadsiatka sa už niekoľko rokov koná druhú májovú nedeľu na Deň matiek, organizátori nezabúdajú ani na deti. Po odštartovaní hlavných pretekov budú môcť pre svoje mamičky odbehnúť malý okruh na námestí aj deti v rámci Detského behu pre mamičku.
Preteky štartujú v nedeľu 13. mája o 11.00 hod. Trasy oboch behov začínajú aj končia na Námestí SNP. Polmaratónska trať smeruje zo Stropkova cez Chotču do Bukoviec a späť, obrátka desaťkilometrového behu je na polceste v Chotči. Registrácia na preteky je spustená od začiatku marca na adrese www.stropkovska20.sk a potrvá do 9. mája. Po tomto termíne je možné registrovať sa v deň štartu na Námestí SNP.
-kbs-

redakcia | 27. 4. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 63x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou