smahu správy

Tréning so športovou psychologičkou

obrazokV západných krajinách je psychologická podpora športovcov už dlhé roky neoddeliteľnou súčasťou prípravy mladých i dospelých športovcov. Pravidelný mentálny tréning pomáha pri dosahovaní dlhodobých kvalitných a vyrovnaných výkonov, prispieva k zvyšovaniu spokojnosti a radosti zo športu a tiež je veľmi dôležitou súčasť vyladenia formy pred dôležitým podujatím.

Aj na Slovensku už nájdeme kluby, ktoré si dôležitosť mentálnej prípravy uvedomujú a využívajú služby športových psychológov, avšak je to len v začiatkoch. Pozitívnu viacnásobnú skúsenosť so športovým psychológom majú aj stropkovské volejbalistky.
Počas veľko¬nočných sviatkov volejbalové juniorky a ženy absolvovali psychologický tréning, ktorého obsahom bolo zvládanie kritických stresových situácií v zápase. Vyskúšali si jednoduché cvičenia, získali cenné rady ako zvládať stres počas hry a nepodľahnúť nátlaku okolia. Bolo to veľmi príjemné a prínosné stretnutie, za ktoré patrí naše veľké ĎAKUJEME Zuzke, ktorá už tradične pri návrate do svojho rodného mesta na nás myslí. S veľkou ochotou nám venuje svoj voľný dovolenkový čas, aby nám pomohla pri zlepšovaní a vylaďovaní našej formy a podporila tak rast našej výkonnosti.
Rodáčka zo Stropkova Mgr. Zuzana Radačovská je športová a biznis psychologička a trénerka biofeedbacku pôsobiaca na Slovensku a v Spojenom Kráľovstve. Napomáha klientom k lepšiemu sebapoznaniu a dosahovaniu maximálnych výkonov, prostredníctvom moderných technológií a najnovších poznatkov z neurovied. Na Slovensku už viac rokov spolupracuje s rýchlostnými kanoistami Dukly Trenčín – Majstri sveta, so ženskou Slovenskou kanoistickou reprezentáciou a inými domácimi i zahraničnými profesionálnymi športovcami a trénermi (triatlon, futbal, Formula 1, cyklistika, box, atletika, tenis), spolupracovala s profesionálnymi hráčmi pokru, inžiniermi raketoplánov, či novinármi BBC.
Kontakt: Herts EEG-Biofeedback
e-mail: info@hebiofeedback.co.uk
tel.: +44 7534 432480
web: www.hebiofeedback.co
Občianske združenie AMIS

obrazok obrazok

redakcia | 20. 4. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 47x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou