Spod vysokých sietí 16/2018

Ďalšia sezóna bez prehry v podaní stropkovských junioriek

MVK STROPKOV (juniorky) – TJ SLÁVIA TU ZVOLEN 3:0, 3:0

Juniorky klubu MVK Stropkov potvrdili svoju neporaziteľnosť v skupine východ aj v tejto sezóne.
Posledné ligové kolo odohrali Stropkovčanky na domácej palubovke proti družstvu Zvolena, ktoré figuruje na tretej priečke tabuľky. Naše ako favoritky nesklamali. Najmä kvalitný servis, razancia v útoku a málo zbytočných chýb tvorilo zásadný rozdiel medzi dvoma stranami ihriska. Oba zápasy mali teda podobný priebeh, keď si prvé dva sety domáce pripísali jednoznačne a rýchlo, a v tom treťom, síce Zvolenčanky ukázali niečo viac zo svojej hry, ale to ani z ďaleka nestačilo na výhru, ktorá patrila Stropkovčankám v pomere setov 3:0 v oboch stretnutiach.
Naše dievčatá už v druhej sezóne po sebe ukončili základnú časť súťaže bez prehratého zápasu, čo je v najvyššej juniorskej lige unikátom. Z prvej priečky tak postupujú na Majstrovstvá Slovenska vo volejbale junioriek 2018, ktoré sa aj tento rok uskutočnia u nás, v Stropkove, 4.-6.mája. Pozývame Vás prežiť s nami veľký športový sviatok a povzbudiť naše volejbalistky v boji o čo najlepšie celkové umiestnenie.
Zostava: L. Andrejovská, N. Fečková, N. Hnátová, I. Keselicová, K. Luberdová, P. Rusnáková, S. Sedlářová, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, S. Tabišová, V. Ternová, S. Tomková, A. Vrabľová, p. tréner Maroš Šturák, asistent trénera Jaroslav Burcák
Šimona Tomková

Majstrovstvá oblasť Východ – staršie žiačky – 13. kolo finálová skupina

V sobotu 14.4.2018 sa hralo 11. kolo Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok, v ktorom hráčky MVK Stropkov A cestovali na palubovku lídra skupiny Spišskej Novej Vsi. V obidvoch zápasoch nestačili na svoje súperky a hladko prehrali.
Výsledky
MVK Stropkov A – VK S.N.Ves A 0:3 (-14,–12,–3)
MVK Stropkov A – VK S.N.Ves A 0 : 3 (-13,–10,–4)
Zostava – MVK Stropkov A: Tarabčáková A., Homzová L., Luberdová D., Jurková T., Maťašová E., Kočisová S., Berežná Z.
Tréner: Mgr. Haľko M.
Družstvo MVK Stropkov B privítalo na domácej pôde tretí tím súťaže, hráčky z Popradu. V prvom zápase, okrem úvodného setu, ktorý poľahky získal súper, to bol vyrovnaný volejbal na obidvoch stranách. Ako domáce hráčky tak aj súper predvádzali útočný volejbal s peknými kombináciami na sieti ako aj obranou v poli. Skúsenejšie hráčky z Popradu však ťažili z chýb mladších Stropkovčaniek hlavne na príjme podania a prihrávkach v koncovkách setov a zápas zvíťazili 3 :1.
Druhý zápas bol tiež veľmi vyrovnaný a dramatický do samotného konca. Úvodný set získali výbornou hrou domáce hráčky, no v druhom sete urobili množstvo chýb v obrane a na podaní a súper vyrovnal stav setov na 1 :1. Koncovku tretieho setu zvládli lepšie hostia, no domáce hráčky sa nevzdávali a dokázali získať v dramatickej koncovke set štvrtý. V tajbrejku sa hráčky Stropkov stále doťahovali za súperom, ktorý si držal dvojbodový rozdiel, ktorý v jeho závere zvýšil a mohol sa radovať z víťazstva.
Napriek tomu hráčky MVK Stropkov B podali dobrý výkon.
MVK Stropkov B – VK Junior Poprad 1:3 (-15, –22, 23, –23)
MVK Stropkov B – VK Junior Poprad 2:3 (15, –13,–19, 23,–10)
Zostava – MVK Stropkov B: Hašková R., Nemcová N., Balážová S., Polivčaková N., Šafránková E, Semancová K., Dovičáková K., Cichá Š, Lehocká L.
Tréner: Mgr. Alexík P.
-pa-

Majstrovstvá oblasť Východ – mladšie žiačky 3-kový volejbal – 6. kolo

Posledné kolo základnej časti Majstrovstiev oblasť Východ mladších žiačok v 3 kovom volejbale, ktoré sa uskutočnilo vo Svidníku 15.4.2018, majú za sebou obidve družstvá zo Stropkova.
Hráčky MVK Stropkov A nezaváhali ani v jednom zápase a bez straty setu zdolali svojich súperov z Popradu, Stropkova B a Giraltoviec.
Menej sa darilo družstvu MVK Stropkov B, ktoré podľahlo súperovi zo Svidníka a ako aj Stropkova A. Z víťazstva sa tešili v poslednom zápase, v ktorom zdolali súperky z Lendaku.
Hráčky MVK Stropkov A (1. miesto po základnej časti) a hráčky MVK Stropkov B (2. miesto po základnej časti) si tak vybojovali postup do finálovej trojice, ktorú doplnia hráčky Svidníka. Turnajovým spôsobom tak budú hrať o celkového víťaza súťaže Majstrovstiev oblasť Východ mladších žiačok v 3 kovom volejbale.