Futbal 16/2018

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Giraltovce – Stropkov 0:3 (0:2)

V stredajšej dohrávke 19. kola nastúpili Stropkovčania na pôde jediného tímu, ktorý ich dokázal v jesennej časti poraziť a ktorému v tejto sezóne ešte nestrelili gól. V jarnej konfrontácii však Stropkovčania vrátili domácim požičané aj s úrokmi. Prvú vážnejšiu príležitosť mal po dvanástich minútach hry Peter Poľák, jeho efektný volej po centri Martina Polaščíka však skončil nad Oravcovou bránou. Rovnaká dvojica si chuť napravila v 19. minúte, Polaščík našiel z rohového kopu na zadnej žrdi voľného Poľáka, ktorý poslal loptu placírkou do vinkľa- 0:1. Snaha domácich o vyrovnanie stroskotala na poctivo pracujúcej defenzíve hostí, ktorá si po štyroch dňoch opäť udržala čisté konto. V závere prvého dejstva si mohol druhú gólovú asistenciu pripísať Martin Polaščík, ktorý tentokrát našiel z rohu Burcáka, ten však mieril hlavou nad. V 52. minúte sa Stropkovčania predsa len dočkali gólovej poistky, po Špilárovom zblokovanom centri sa k lopte na rohu päťky dostal Burcák a krížnou strelou ľavačkou poslal hostí do dvojgólového vedenia. V záverečnej polhodine hostia kontrolovali výsledok a sedem minút pred koncom svoj náskok ešte zvýšili. Po faule na striedajúceho Vaška premenil pokutový kop Oliver Špilár. Gólovú bodku mohol dať tesne pred koncom po Poľákovej prihrávke Dávid Danko, v súboji zoči-voči bol však úspešnejší brankár Giraltoviec.
Góly: 19. Poľák, 52. Burcák, 83. Špilár (11m)
Zostava: Prysiazhniuk – Petrišin (83. Bunda), Jaselský, Pavlík, Čurlík- Poľák, Jakubčo, Burcák, Polaščík (77. Vaško)- Varga (87. Danko), Špilár

Sabinov – Stropkov 0:0

Po výhre v Giraltovciach chceli Stropkovčania bodovať naplno aj na ihrisku Sabinova a otvoriť skóre mohli už po necelej minúte hry. Petrišin našiel centrom v šestnástke Špilára, ktorý akrobatickými nožničkami tesne minul pravú žrď Kapraľovej brány. Gólom zaváňala aj hlavička Pavlíka, Vargova strela ľavačkou, dva strelecké pokusy Poľáka, či strieľaný center Jakubča, ktorý skončil na spojnici brány domácich. Sabinovčania hrozili najmä po nakopávaných loptách za obranu, po dvoch nebezpečných Vrankových akciách sa však skóre nemenilo. Rovnaký hráč mohol skórovať po hodine hry, ale Prysiazhniuk mu v tom reflexným zákrokom zabránil. Od tohto momentu vrhli Stropkovčania takmer všetky sily do útoku a vypracovali si ďalších šesť vyložených príležitostí. Vargovu hlavičku zastavil na bránkovej čiare domáci obranca, Špilárovu hlavičku smerujúcu do vinkľa vyškriabal fantasticky chytajúci Kapraľ, hlavička striedajúceho Danka skončila na žrdi, gólom neskončili ani ďalšie príležitosti Špilára, Burcáka a Danka.
Hoci hráči Stropkova neinkasovali ani v treťom zápase v rade, tentokrát im na skórovanie nestačil ani tucet vyložených šancí. Po dvadsiatich kolách sú však stále na čele tabuľky a svoj náskok môžu navýšiť v dvoch domácich stretnutiach za sebou. Prvé je na programe v sobotu 21. apríla o 16:00 proti Veľkým Revištiam.
Zostava: Prysiazhniuk- Petrišin, Burcák, Pavlík, Čurlík- Poľák, Jakubčo (82. Bunda), Vaško (56. Danko), Polaščík (64. Jaselský)- Špilár, Varga.

Hrabovčík – Lomné 7:0 (3:0)
Jednoznačný priebeh stretnutia. Výsledok zodpovedá priebehu hry.
Góly: Dominik Horbaj 3, Vladimír Harvila 2, Róbert Horváth ml., Ján Didik
ŽK: Róbert Horváth ml. – 0

Rovné – Stročín 2:1 (1:0)
Góly: Vansa, Palenčár – Kačmár
ŽK: 0

Chotča – Tisinec 0:0
Pred peknou návštevou (vyše 150 divákov) sa odohral slušný zápas, v ktorom ani jedno mužstvo nestrelilo gól.
ŽK: 0 – 1
Radoma – Lúčka 3:0 (1:0)
Zaslúžená výhra domácich. Pochvalu si zaslúžia rozhodcovia, ktorí zvládli zápas s prehľadom.

Úradná správa č. 29 zo dňa 12. apríla 2018

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačivá OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
Zasadnutie VV OOFZ Svidník sa uskutoční 19.4.2017 o 17.00 vo Svidníku.
Schválila výsledky 16.kola 6.ligy dospelých
Schvaľuje zmenu termínu stretnutia 20. kola 6.ligy dospelých Breznica – Rovné z dňa 6.5.2018 na deň 5.5.2018 (sobota) o 17.00 hod., podľa RS čl.15 a vzájomná dohoda – poplatok 10,– EUR – Breznica
Schvaľuje zmenu miesta stretnutia 17. kola 6.ligy dospelých Havaj – Sitníky, stretnutie sa odohrá na ihrisku v Sitníkoch dňa 15.4.2018 o 15.30 hod., z dôvodu nespôsobilej HP v Havaji, zraz všetkých účastníkov stretnutia v Sitníkoch – vzájomná dohoda – poplatok 10,– EUR – Havaj
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
18. kolo 6.liga –dospelí 22.04.2018 16.00 hod.