smahu správy

Jedenásty ročník TOP 32 premiérovo pre Ľuboša Mittera

Vyvrcholenie medziokresnej stolnotenisovej súťaže sa už tradične koná turnajom TOP 32 o pohár predsedu OOSTZ. V piatok sa zišlo v športovej hale v Stropkove 30 hráčov z medziokresnej stolnotenisovej ligy. Jedenásty ročník tejto stolnotenisovej akcie v tom to roku mal ešte väčšiu vážnosť , lebo sa konal práve 06. 04. 2018 keď bol celosvetový deň stolného tenisu. Turnaj otvoril predseda OOSTZ Miroslav Kurečko, ktorý privítal primátora Mesta Stropkov JUDr. Ondreja Brendzu a riaditeľa ZŠ Mlynská Mgr. Petra Gombára. V úvode bolo najprv krátke vyhodnotenie sezóny 20017/2018 kde prvým trom najúspešnejším jednotlivcom v poradí Ľuboš Mitter, Jozef Fiľarsky a Michal Antoš, a prvým trom družstvám v poradí STMK Stropkov A, ŠŠK Centrál Spojená škola Svidník „C“, STO Brusnica boli odovzdané diplomy a poháre. Tridsať účastníkov bolo vyžrebovaných do ôsmich skupín. Z každej skupiny postupovali prví dvaja do záverečných bojov kde sa už hralo vylučovacím spôsobom. Do finále sa nakoniec prebojovali zástupcovia STMK Stropkov. Jozef Fiľarsky prešiel v dramatickom päťsetovom zápase cez Jána Kosára. Ľuboš Mitter prešiel cez Michala Antoša tak isto v päťsetovej dráme, hoci prehrával už dva nula. V súboji o tretie miesto zvíťazil Antoš nad Kosárom 3:0. Vyvrcholením TOPky bolo finále dvoch najúspešnejších hráčov piatej ligy. Prvé dva sety lepšie zvládol Fiľarsky, ale Mitter to ešte nevzdal a svojou trpezlivou hrou otočil vývoj stretnutia a vybojoval si premiérové víťazstvo na tomto turnaji.
Určite na svoje si prišli aj diváci, lebo všetci aktéri stolnotenisového diania sa im odmeňovali peknými, bojovnými a dramatickými zápasmi. Celý večer sa niesol v priateľskej uvoľnenej atmosfére a k tomu všetkému bol ešte podávaný výborný guláš.
Prví traja boli odmenení diplomami a pohármi. Víťaz navyše prebral Putovný pohár predsedu OOSTZ, ktorý môže mať doma do ďalšieho ročníka TOP 32.
Za realizáciu tohto turnaja poďakovanie OOSTZ patrí: Mestu Stropkov a ZŠ Mlynská Stropkov za poskytnuté priestory, STMK za prípravu hracej miestnosti, reštaurácii Delta, kamenárstvo Fiľarský, nemenovanému darcovi, JMC Lužany pri Topli a všetkým ktorý sa akoukoľvek formou pričinili o bezproblémoví priebeh tohto turnaja.
Celkové poradie dvojhra:
1. Ľuboš Mitter STMK Stropkov
2. Jozef Fiľarský STMK Stropkov
3. Michal Antoš STO Brusnica
4. Ján Kosár ŠŠK Centrál Svidník
5. – 8. Kostelník (ŠŠK Centrál Svidník), B. Bedruň, (STMK Stropkov), Novicky, M. Cigán (JMC Lužany pri Topli)
9. – 16. Ľ. Kosár, Klim ( ŠŠK Centrál Svidník), K. Cigán (JMC Lužany pri Topli), Kočiš, Hrušč (TJ ŠM Staškovce), Baláž, Mihok (STMK Stropkov), Hrušč (TJ Radoma).
Predseda OOSTZ Svidník
Miroslav Kurečko

obrazok obrazok

redakcia | 13. 4. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 76x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou