Futbal 15/2018

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Bardejovská Nová Ves 1:0 (0:0)

Po viac ako piatich mesiacoch sa Stropkovčania predstavili v majstrovskom stretnutí na domácej pôde a už v druhej minúte mohli otvoriť skóre. Po akcii Jakubča s Poľákom sa vo vyloženej šanci ocitol Burcák, loptu však z priestoru päťky netrafil ideálne. Hostia sa o strelenie vedúceho gólu pokúšali najmä spoza šestnástky, v obidvoch prípadoch bol však brankár Stropkova Prysiazhniuk pozorný. Na úspešnú spoluprácu z jesennej časti sezóny mohli po polhodine hry nadviazať centrujúci Petrišin so zakončujúcim Špilárom, po hlavičke druhého menovaného sa tentokrát vyznamenal brankár Bardejovskej Novej Vsi a loptu reflexne vyrazil na roh. Z následného rohu našiel kapitán Jakubčo hlavu Frederika Vargu, aj v tomto prípade však gólman hostí úspešne zasiahol. V závere prvého polčasu mohol premiérový ligový gól v drese Stropkova zaznamenať Martin Polaščík, po kľučke a následnej strele ľavačkou však rozvlnil len bočnú sieť. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom streliť víťazný gól a získať zápas vo svoj prospech. Priblížiť sa k tomu mohli už v 52. minúte, po presnom centri Polaščíka však Burcák hlavičkoval nad. V 58. minúte si stropkovskí diváci konečne zakričali gól. Po dlhom pase Prysiazhniuka prikryl loptu Varga, posunul ju Špilárovi, ten poslal do samostatného nájazdu Martina Polaščíka, ktorý sa v zakončení tentokrát nemýlil a okorenil svoj prvý domáci zápas víťazným gólom. Onedlho na to sa mohla strelecky presadiť aj druhá zimná posila Stropkova, priamy kop Patrika Čurlíka však skončil na žrdi hosťujúcej brány. Hostia sa v záverečnej polhodine snažili o vyrovnanie, ich snaha však stroskotala na spoľahlivo pracujúcej defenzíve Stropkova, ktorá ich do vážnejšej šance nepustila. Gólom sa neskončili ani strelecké pokusy striedajúcich domácich hráčov Dávida Danka a Juraja Feča, a tak sa zrodil najtesnejší výsledok 1:0.
Stropkovčanov čakajú v nasledujúcom týždni dva zápasy na súperovom ihrisku. Prvý je na programe v stredu 11. apríla o 16:00 v Giraltovciach, druhý v nedeľu o 15:30 v Sabinove.
Gól: 58. Martin Polaščík
Zostava: Prysiazhniuk- Petrišin (66. Fečo), Jaselský, Pavlík, Čurlík (88. Tabiš)- Poľák, Jakubčo, Burcák (77. Vaško), Polaščík (81. Bunda)- Varga (71. Danko), Špilár

Breznica – Havaj 5:0 (2:0)
Trvalo takmer 20 rokov, aby sa v breznickej bráne objavil Brendza, vnuk predsedu futbalového klubu, dlhoročnej opory Brezničanov. Hostia boli v útoku bezzubí a tak okrem výsledku 5:0, domáci zahadzovali množstvo šancí. Na prvé jarné kolo bol súper pre Breznicu veľmi dobrý na rozohranie sa. V slušnom zápase s prehľadom rozhodoval Tomáš Jesenský.
Góly: Staško 4, Macko 1
ŽK: 0
Lúčka – Kuková 2:3 (1:3)
Góly: Argay (11 m), Zavilla – Vereščák 2 (jeden z 11 m), Ján Oravec
ŽK: Bakaľár – Adam Eliáš, Ivan Lukáč

Radoma – Tisinec 1:2 (1:1)
Zápas výbornej úrovne, hostia po dvoch strelách na bránu dali 2 góly, domáci zahodili 5 čistých šancí. Absolutórium si zaslúži brankár hostí Róbert Vateha, ktorý vychytal víťazstvo hostí.
Góly: Friček – Tomáš Skysľak, Michal Potoma
ŽK: Hubáč. Zelonkay – Sivák, Tomáš Skysľak

Stročín – Chotča 3:1 (0:1)
V 1. polčase hostia z ojedinelej akcie strelili prvý gól zápasu. V 2. polčase domáci zlepšili hru a strelili 3 nádherné góly, čím si zaslúžili jednoznačné víťazstvo.
Góly: Jakub Rodák, Pavol Gajdoš, Michal Tkáč – Dominik Gombár
ŽK: Gajdoš, Čobej – 0

Lomné – Rovné 0:1 (0:1)

Miňovce – Hrabovčík 1:5 (0:1)
Góly: Ľuboš Hricko (vl.), Štefan Petro – Vladimír Havrila, Dominik Horbaj 3 (jeden z 11 m)

Úradná správa č. 28 zo dňa 5. apríla 2018

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že im v ISSF bola vystavená zberná faktúra za mesiac marec, ktorá je splatná do 10.04.2018 (utorok).
Nariaďuje odohrať stretnutia 15.kola 6.ligy dospelých dňa 1.5.2018 o 16.30 hod.
Nariaďuje odohrať stretnutie 14.kola 6.lgy dospelých Hrabovčík – Rovné dňa 1.6.2018 o 17.00 hod.
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
17. kolo, 6. liga – dospelých, 15. 4. 2018, 15.30 hod.