Spod vysokých sietí 13/2018

Majstrovstvá oblasť Východ – mladšie žiačky 3-kový volejbal – 5. kolo

V nedeľu 18.3.2018 odohrali v Lendaku družstvá MVK Stropkov A a MVK Stropkov B úspešnú sériu predposledného 5. kola Majstrovstiev oblasť Východ mladších žiačok v 3 kovom volejbale.
Hráčky Stropkova A zdolali hladko domáce súperky ako aj mladé Popradčanky. Nervózne začali proti rivalkám zo Svidníka, keď stratili úvodný set, no potom kontrolovali priebeh zápasu až do tajbrejku a pripísali si ďalšie víťazstvo.
Výsledky
Stropkov “A”- Lendak 2:0 (7,10)
Stropkov “A”- Poprad 2:0 (17,11)
Stropkov “A” – Svidník 2:1 (-20,14,7)
MVK Stropkov A: Blanárová A., Keselicová M., Legiňová K., Ličková A., Režnická V., Šeršeňová A., Štefaníková P.
Tréner: Mgr. Alexík Patrik
V podobnom duchu odohrali víťazné zápasy aj hráčky Stropkova B, ktoré zdolali súperky z Popradu a stratili set s družstvami Svidníka a Giraltoviec.
Posledné kolo základnej časti odohrajú mladé Stropkovčanky dňa 8.4.2018 vo Svidníku.
Stropkov “B” – Poprad 2:0 (11,5)
Stropkov “B” – Svidník 2:1 (-21,12,10)
Stropkov “B” – Giraltovce 2:1 (18,–19,6)
MVK Stropkov B: Bochnovičová L., Nová T., Novotňáková N., Potomová A., Prokopičová K., Verbová T., Hrubá D.

Majstrovstvá oblasť Východ – staršie žiačky – 11. kolo finálová skupina

V sobotu 24.3.2018 sa odohralo 11. kolo Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok, v ktorom hráčky MVK Stropkov A cestovali do Prešova.. Na palubovke hosťujúceho družstva svojím výkonom nestačili na svoje súperky a v obidvoch zápasoch prehrali bez zisku setu.
Výsledky
MVK Stropkov A – Elba Prešov 0:3 (-16,–15,–20)
MVK Stropkov A – Elba Prešov 0:3 (-11,–18,–20)
Zostava – MVK Stropkov A: Žihalová I., Tarabčáková A., Juhasová A., Homzová L., Dzurjová R., Maťašová E., Kočisová S., Hricova S.
Tréner: Mgr. Haľko M.
Družstvo MVK Stropkov B privítalo na domácej pôde súperky zo Svidníka. V prvom zápase, v ktorom stratili jeden set, podali dievčatá Stropkova koncentrovaný výkon a celý jeho priebeh boli lepším tímom, keď dominovali hlavne rýchlou útočnou hrou a dobrou obranou.
Druhý zápas bol už viac vyrovnaný a do vedenia sa dostal súper, keď využil chyby Stropkovčaniek v závere úvodného setu na podaní a v obrane. Hráčky Stropkova dokázali vyrovnať po dramatickej koncovke druhého setu na 1:1, no v nasledujúcom sete opäť nezvládli jeho záver, keď chybovali hlavne na príjme podania. Chuť po víťazstve však domáce hráčky nestratili a dokázali otočiť priebeh zápasu. Do ďalšieho setu nastúpili s lepším nasadením a koncentrovanejšou hrou od samotného úvodu, ktorá im vydržala až do tajbrejku, v ktorom jasne dominovali.
MVK Stropkov B – Svidník 3:1 (15, 18, –20, 12)
MVK Stropkov B – Svidník 3:2 (-22, 23, –23, 19,7)
Zostava – MVK Stropkov B: Hašková R., Nemcová N., Balážová S., Polivčaková N., Semancová K., Dovičáková K., Cichá Š., Šafránková E., Lehocká L.
Tréner: Mgr. Alexík P.