smahu správy

Bohaté jozefské popoludnie v Kaštieli Stropkov

O Krajskom múzeu v Prešove – Tripolitane informovalo Stropkovské Spektrum minulý týždeň. Detaily činnosti tohto múzea v troch mestách predstaví vedenie múzea a jeho pracovníci 19. marca 2018 aj v Kaštieli Stropkov, kde je sídlo jednej z organizačných jednotiek Tripolitany. Kaštieľ Stropkov sa v ponímaní Tripolitany stal rovnocennou súčasťou múzejného organizmu pôsobiaceho v troch mestách. Nie je iba podriadenou pobočkou prešovského múzea, ale svojským a originálnym prvkom múzejného súkolia s vlastným životom a zameraním, ktoré sa v súčasnosti dolaďuje. Aj tieto zámery predstavíme verejnosti na podujatí Predstavuje sa Tripolitana. Prirodzene, Tripolitana to je aj Rákociho palác v Prešove a Kaštieľ a Archeopark v Hanušovciach n.T. Tieto súčasti Tripolitany, spolu s logom, turistickými známkami a publikáciami Tripolitany – Krajského múzea v Prešove chceme tiež prezentovať Stropkovčanom od 15. hod. v Kaštieli.
Tripolitana však nebude jedinou témou jozefského múzejného popoludnia v Kaštieli. Na návštevu Kaštieľa v pondelok si záujemcovia o život v minulosti môžu vyhradiť už pravé poludnie, kedy sa tu otvorí výstava z poľského Rzeszówa pod názvom Všedný život v časoch Rakúsko-Uhorska. Výstavu organizuje Mesto Stropkov spolu so svojím partnerom z Poľska v rámci projektu Interreg V-A PL-SK.
Ak prídete na prezentáciu Tripolitany, určite si nenechajte ujsť aj ďalšie z Potuliek dejinami, ktoré sa začne o 16. hod. Témou „Potuliek“ je v tomto čase vrcholiaceho pôstu téma pôstu, jeho významu pre človeka z hľadiska duchovného života, ale aj telesného zdravia. Predstavíme pôst v dejinách ľudstva a spolu s MUDr. Lukášom Bičejom aj moderné poznatky súčasnej medicíny o význame pôstu pre ľudský organizmus.
Tešíme sa na stretnutie v pondelok v Kaštieli Stropkov, v jednom z múzeí Tripolitany.
PhDr. Mária Kotorová-Jenčová, PhD., riaditeľka Krajského múzea v Prešove

redakcia | 23. 3. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 313x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou