smahu správy

DOD na ZŠ Konštantínova

18. marec sa začal skutočne rozprávkovo. Perinbaba poriadne potriasla perinou a my sme sa zobudili do krásneho bieleho rána, ktoré nám trochu pripomenulo príjemnú vianočnú atmosféru. O to viac sme sa tešili na otvorenie dvier našej školy, aby sme v nej mohli privítať čo najviac zvedavých predškolákov, pre ktorých boli pripravené ďalšie rozprávkové prekvapenia.
Hneď vo vestibule ich uvítal pán riaditeľ a sympatické rozprávkové bytosti ich zaviedli do krajiny Spievankovo, v ktorej si mohli vypočuť a zaspievať známe detské piesne, vymaľovať omaľovánky s hudobným námetom, či skladať hudobné puzzle. V bábkovom divadle sa oboznámili s divadelnými kulisami a bábkami, dokonca si mohli zahrať krátke maňuškové divadielko. Vo svete chemických pokusov odkrývali záhady výroby elixírov a zoznamovali sa s rôznymi tajomstvami prírody. V krajine Šmolkovo na nich čakali veselí Šmolkovia, ktorí si pre deti pripravili rôzne hry a s využitím interaktívnej tabule i zaujímavé pokusy. Odmenou bol pre ne sladký dezert z rúk skvelých kuchárok a kuchárov. Zábavným spestrením bolo aj maľovanie na tvár či výroba motýlikov a skladanie kvetu v tvorivej dielni. Veľkým lákadlom bola zábavná fyzika. Deti s obrovským zápalom vyfukovali bubliny, dokonca sa do jednej nechali úplne zabaliť. V zábavnej angličtine si hravou formou a prácou s magnetickou a interaktívnou tabuľou, hovoriacim perom pripomenuli zopár anglických slov. Veselou hrou sa oboznámili aj s nemčinou, vytvárali si úsmevné fotografie. Veľa práce mal aj Balónový kráľ, ktorý plnil deťom rôzne želania, tie ho aj tak trochu skúšali, čo všetko dokáže. V priestoroch telocvične preukázali svoj športový talent, prekonávali prekážky a zdolávali viacero súťažných disciplín. Následne sa im po skončení oficiálnej časti programu otvorila brána plavárne.
Celý priebeh tohtoročného DOD bol pre všetkých opäť nezabudnuteľným zážitkom. Najviac však pre predškolákov, ktorí sa prostredníctvom hravých aktivít zoznámili s našou školou i s budúcimi učiteľmi, pre rodičov, ktorí sa mohli v príjemnom prostredí a pri malom občerstvení, hudbe a speve stretnúť, porozprávať, no v neposlednom rade aj pre pedagógov, ktorí sa na nich tešia už pri zápise. Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k vytvoreniu úžasnej nálady počas celej akcie, osobitne p. Bučkovi so synom, Richardovi Čekelskému, p. Remethovi i žiakom našej školy za nádherné hudobné i tanečné čísla.
ZŠ Konštantínova

obrazok obrazok

redakcia | 23. 3. 2018 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 209x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou