Futbal 12/2018

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Vranov – Stropkov 3:1 (2:1)

Čím viac v sobotu počasie mrazilo, o to viac hrial, najmä v prvom polčase, aj futbal. V šlágri kola videli diváci atraktívny súboj, ktorý mal hneď od začiatku gólové grády… Za fenomenálny moment musíme označiť akciu Vranova pred druhým gólom, kedy loptu do súperovej siete dostali po osi Makó – Kulich – Mihok – Košuda – Petruk bez toho, aby sa jej dotkol niektorý z hráčov hostí!
V 6. min. zahrával Stropkov štandardku. Na pravej strane si šikovne zbehol a vypýtal loptu Polaščík, na ktorého pohyb z domácich hráčov nikto nezareagoval, preto dostal dostatok priestoru na to, aby vypustil strieľaný center. Makó nepríjemnú loptu vyrazil a v následnej skrumáži sa najlepšie zorientoval nekompromisne zakončujúci Pavlík.
V 12. min. sa ešte Petruk po prihrávke Kulicha atakovaný pred Prysiazhniukom nepresadil, ale všetko si vynahradil o tri minúty. Mihok zahrával štandardku, hostia nedokázali upratať loptu do bezpečia a ukrajinský legionár vyrovnal.
Najkrajšiu akciu celého zápasu predviedli Vranovčania v 18. min. – Makó vyhodil loptu Kulichovi, ktorý potiahol rýchlu kontru, na jej konci poslal Mihok fantastickú loptu popred obrannú líniu, odkiaľ ju Košuda napálil v náročnej pozícii v plnej rýchlosti do žrde a Petruk už s dorážkou problém nemal!
V 24. min. vyslal ďalekonosný projektil Kulich a brankár MŠK Tesla ho s námahou vyrazil tesne vedľa žrde.
Stropkovčania v ďalšom priebehu zahrávali sériu rohových kopov a po jednom z nich nebezpečne hlavičkoval Burcák. Hoci lopta letela vedľa brány, divákov na tribúne ľahostajnými nenechala. Hostia mali najbližšie k vyrovnaniu po polhodine hry. Špilár vyhral hlavičkový súboj pre Jakubča, ktorý vnikol do pokutového územia a parádne vypálil pod brvno, no Makó vytiahol kľúčový zákrok zápasu.
V 40. min. sa individuálne presadil Košuda, ktorý šikovne prestrčil prihrávku na Kulicha. Domáci ofenzívny stredopoliar obišiel Prysiazhniuka a hoci už loptu videli všetci v sieti, v poslednej chvíli ju odkopol Petrišin.
Osud druhého polčasu výrazným spôsobom ovplyvnila situácia zo 48. min., kedy Vaško stratil loptu a po Digoňovej prihrávke zvýšil na 3:1 Kulich.
V 54. min. preniesol Makó ťažisko hry prihrávkou na Babjaka a po Kulichovom centri chýbalo Košudovmu zakončeniu pár centimetrov.
S pribúdajúcimi minútami už vzruchu ubúdalo, zaujali len ďalekonosný pokus Polaščíka, ktorý si Makó postrážil a najmä akcia Digoňa s Petrukom, kedy svoj tím podržal aj brankár Stropkova.
V nadstavenom čase sa ešte nechcel zmieriť s výsledkom Polaščík, no Makó bol pozorný.
Góly: 15. a 18. Petruk, 49. Kulich – 6. Pavlík.
ŽK: 31. Kulich – 29. Burcák, 31. Petrišin.
Zostava Vranov: Makó – Straka, Marcinko, Štefančík (78. Mikča), Babjak – Kulich (84. Kokočák), Mihok, Kovalčík – Petruk (87. Polačko), Digoň, Patrik Košuda.
Zostava Stropkov: Prysiazhniuk – Petrišin, Pavlík, Varga, Bunda (63. Danko) – Špilár, Burcák, Vaško (69. Fečo), Poľák (46. Tabiš) – Polaščík, Jakubčo.

16. Svit   16   0   3   13   6:55   3

Tréneri V. Rusnák a P. Košuda sa zhodli: V prvom polčase sa hral vynikajúci futbal!

Stretnutie medzi MFK Vranov a MŠK Tesla Stropkov malo prívlastok šláger kola. Okrem toho, že zverenci trénera Petra Košudu privítali lídra, ktorý do soboty vonku ešte neprehral, atmosféru na štadióne znásobilo aj slávnostné odovzdanie do užívania hracej plochy s umelou trávou. Po prestrihnutí pásky už patrilo „javisko“ hráčom a predovšetkým úroveň prvého polčasu parametrami ďaleko presahovala športový level III. ligy.
Napriek tomu, že vo Vranove v sobotu poriadne prituhovalo, dianie na trávniku hrialo. Od úvodu sa hralo vo vysokom tempe a tri góly za osemnásť minút boli bonusom, ktorý iba znásobil futbalové majstrovstvo hráčov na obidvoch stranách, pretože každý z presných zásahov niesol podpis futbalového umenia.
Keď v ďalšom priebehu previedol Erik Makó parádnu robinsonádu po delovke Petra Jakubča pod brvno a po zakončení Lukáša Kulicha, ktoré pred čiarou vykopával Daniel Petrišin, sa pred druhým polčasom očakávalo, že zápas bude po zmene strán gradovať. Pod vývoj po obrátke sa však podpísal rýchly gól zo 48. min., kedy sa po prihrávke Matúša Digoňa presadil L. Kulich. Domáci už po zvyšok stretnutia kontrolovali dianie na trávniku a duel bez väčších komplikácií doviedli do víťazného konca. „Blahoželám domácim k zaslúženému víťazstvu. Vranov sme chceli zaskočiť aktívnou hrou a vysokým napádaním, čo sa nám aj zo začiatku darilo. Napriek tomu, že sme po strate lopty nechceli nechávať súperovi priestor na rozohrávku, dvakrát sme ju v strede poľa nezachytili a inkasovali sme. Hoci sme v prvom polčase mali ešte dve šance, po zmene strán sme po našej chybe inkasovali tretíkrát a potom už mužstvo nemalo dostatok fyzických, ani psychických síl, aby vývoj aspoň zdramatizovalo. Viacero našich hráčov malo kvôli zdravotným problémom tréningový výpadok a v druhom polčase sa to prejavilo. Napriek tomu sme najmä v prvom polčase videli vynikajúci futbal. Na to, že išlo o prvý majstrovský zápas po zimnej prestávke sa hralo vo výbornom tempe,“ hodnotil tréner MŠK Tesla Stropkov Vladimír Rusnák.
Domáci síce nezačali ideálne, ale zverenci trénera Petra Košudu potvrdili ofenzívnu silu, ktorou vzbudzovali rešpekt už v príprave. Rýchly inkasovaný gól nepridá na pohode nikomu, no Vranovčania nefilozofovali… Okamžite sa otriasli a v priebehu troch minút skóre otočili. Predovšetkým akcia po osi Makó – Kulich – Mihok – Košuda – Petruk bez toho, aby sa súper dotkol lopty, zniesla najprísnejšie kritéria. „Hostia nás zaskočili ľahkým gólom po situácií, kedy sme inkasovali po zlej organizácii celej obrany. Som však rád, že sme dokázali rýchlo odpovedať a najmä druhý gól po peknej akcii na 1 – 2 dotyky musel pohladiť dušu každého fanúšika. Priznám sa, za stavu 0:1 som ani nemal čas vnútorne pocitovo zareagovať, lebo sme hneď kontrovali dvoma presnými zásahmi,“ reagoval tréner MFK Vranov Peter Košuda.
Vranov zvíťazil aj vďaka tomu, že mal vo svojich radoch výraznejšie individuality, ktoré sa dokázali predať v prospech kolektívu. Za stavu 3:1 už domáci kontrolovali priebeh a súperovi nedali príležitosť, aby sa nadýchol aspoň k nádeji na návrat do zápasu. „Nebyť zlého počasia mohol byť tento duel ešte kvalitnejší, pretože na našej umelej tráve nie sú hráči vyrušovaní nerovnosťami terénu, no proti silnému vetru sme bezmocní. Napriek tomu si myslím, že fanúšikovia mohli byť najmä s prvým polčasom spokojní, pretože hra mala spád, po pekných akciách padli tri góly a na obidvoch stranách si ešte hráči vypracovali ďalšie šance. Vedeli sme, že hostia budú silní zo štandardných situácií, na čo sme sa pripravovali a som rád, že sa nám túto silnú stránku Stropkova podarilo eliminovať,“ pridal P. Košuda ďalší dôvod, prečo jeho zverenci mali v konečnom účtovaní navrch.
-im-

U11 víťazom domáceho turnaja

Počas posledného víkendu vyvrcholilo prípravné obdobie dorastencom, ktorí mali v pláne odohrať svoje generálky pred začiatkom jarnej časti súťaže. Družstvo U19 ale v nedeľu svoj zápas s mužmi z Demjaty neodohrali pre zlé poveternostné podmienky. Ich mladší kolegovia z U17 privítali súpera zo Svidníka a po góloch Gonosa zvládli tento zápas. Žiaci sa aj napriek mrazu a silnému vetru predstavili už v druhom jarnom kole. Staršie kategórie cestovali do Popradu, kde svojim výkonom potešila predovšetkým U14. Kategória U15 sa borí s početnou maródkou a zraneniami a svojmu súperovi nestačila a zaslúžene prehrala. Mladší žiaci doma privítali v nefutbalovom počasí Spišskú Novú Ves. Kategória U13 potvrdzuje svoj talent a po dobrom výkone opäť nenašla premožiteľa. Menej sa darilo mladším spoluhráčom, ktorí narazili na fyzicky a herne kvalitnejšieho súpera a zaslúžene mu podľahli. Počasie nedovolilo chlapcom z U9 vycestovať na turnaj do Korczyny, no prípravka U11 odohrala domáci halový turnaj. Ani v jednom zo šiestich zápasov nenašla premožiteľa a v medzinárodnej konfrontácii tak turnaj vyhrala. O to cennejšie to je z pohľadu toho, že sme do zápasov zapojili až 19 hráčov. Najlepším strelcom turnaja sa stal Ľuboš Janek. Aj táto kategória je silným znakom toho, že vývoj mládežníckeho futbalu v Stropkove je na správnej ceste. Ďakujeme rodičom, že pripravili komfortné občerstvenie pre všetkých zúčastnených. V prípade, že by ste sa chceli spolupodieľať na vytváraní adekvátnych podmienok pre týchto chlapcov, ponúkame Vám a zároveň Vás srdečne prosíme o poskytnutie pomoci vo forme darovania 2% nášmu občianskemu združeniu Junior, ktoré zastrešuje celý mládežnícky systém MŠK Tesla Stropkov. Údaje potrebné k darovaniu 2% – Názov alebo obchodné meno: JUNIOR Stropkov, Sídlo: Matice slovenskej 895, Stropkov 091 01, Právna forma: Občianske združenie, IČO: 37947567. Veľmi pekne ďakujeme.