smahu správy

Šach 10/2018

ŠK Stropkov+Svidník – ŠK Modra nad Cirochou 6,0 : 2,0

V nedeľu 04.03.2018 sa hralo 9.kolo tretej ligy družstiev v šachu. Náš tím nastúpil bez viacerých opôr, ale aj napriek tomu sme v zápase dominovali. Už po hodine hry Andrej Mikula zakončil svoju partiu matovým útokom. Nasledovala remíza Jozefa Hlivjaka a vzápätí pridal víťazstvo Dominik Drimak, ktorý taktickými obratmi získal rozhodujúcu materiálovú výhodu. Pomerom 3:1 sme viedli po remíze Samuela Sakalíka. Po výborne zahranom škótskom gambite získal rozhodujúcu výhodu. Nasledovala však nepresnosť nášho hráča, ale vzhľadom na priaznivý vývoj zápasu v ďalších partiách stačil nám aj pol bod za remízu. Na 4:1 zvyšoval Mário Haško, ktorý dvojitým úderom získal vežu a súpera už nepustil k protihre. Ďalší bod pre domácich pridal Eduard Paňko st. Proti voľnému pešiakovi, ktorý nezadržateľne putoval na pole premeny súper už nemal obranu. Šiesty bod pridal Juraj Lažo, keď súper nenašiel správnu obranu proti hrozbe nášho hráča a pozícia sa stala neudržateľnou. Jediné víťazstvo získali hostia zásluhou prvoligového licenčného hráča na prvej šachovnici. Eduard Paňko ml. odohral zaujímavú partiu a dovolil si aj obeť kvality za výbornú pozíciu. Súper stratil takmer všetok pridelený čas, aby našiel protihru. Nakoniec sa však tešil hráč hostí, keď po Edovej chybe získal rozhodujúcu výhodu.

Liga mládeže Spiša

Na GPX turnaji v Bijacovciach vybojovala šesťročná Evka Polačková tretiu priečku v kategórii dievčat do 8 rokov so ziskom 3,5 bodu zo siedmych. Tobias Kľocek nazberal 3 body. Každý zo 64 účastníkov turnaja si pripísal aj body do celoslovenskej súťaže Grand Prix mládeže, kde aktuálne patrí Evke 3.miesto a Tobias je na ôsmej priečke. Prvých 9 hráčov sa prebojuje do semifinále, ktoré sa bude hrať už iba v rámci kategórií (do 8, 11 a 14 rokov)
Šachový klub Stropkov + Svidník sa uchádza o Vašu podporu prostredníctvom 2% z dane, ktoré nám umožňujú realizovať naše aktivity a reprezentovať región.
Potrebné údaje nájdete na našej stránke www.stropkov-svidnik.chess.sk.
Ďakujeme.
Akcia: 17.03. Košická žiacka liga mládeže do 16 rokov

obrazok

redakcia | 9. 3. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 36x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou