Spod vysokých sietí 10/2018

Majstrovstvá oblasť Východ – staršie žiačky – 9. kolo finálová skupina

V 9. kole (24.2.2018) Majstrovstiev oblasť Východ starších žiačok čakali hráčky MVK Stropkov náročné zápasy zo súpermi, ktorý momentálne figurujú na čele tabuľky.
Družstvo MVK Stropkov A vycestovalo na palubovku tretieho Popradu, kde nestačilo na svojho súpera a v obidvoch zápasoch mu podľahlo bez zisku setu.
Viac úspešnejšie boli hráčky MVK Stropkov B, ktoré v domácom prostredí síce v prvom zápase po veľmi slabom výkone nestačili na lídra súťaže, no v druhom zápase predviedli bojovný volejbal, s peknými výmenami a hlavne kvalitným podaním. Po zisku úvodného setu síce nezvládli koncovky nasledujúcich dvoch setov, no napriek tomu dokázali otočiť priebeh hry na svoju stranu. Zlepšili pohyb na ihrisku, spresnili prihrávky, čo sa prenieslo aj do dôraznejšieho útoku a napokon zaslúžene zvíťazili.
Najbližšie kolo (10.3.2018) hráčky Stropkova A privítajú hostí z Vranova a družstvo Stropkova B vycestuje do S.N.Vsi.
Výsledky
MVK Stropkov A – VK Junior Poprad 0:3 (-12,–20,–15)
MVK Stropkov A – VK Junior Poprad 0:3 (-13,–17,–12)
Zostava – MVK Stropkov A: Jurková T., Luberdová D., Žihalová I., Tarabčáková A., Juhasová A., Dzurjová R., Berežná Z., tréner: Mgr. Haľko M.
MVK Stropkov B – MVK Snina 0:3 (-16,–18,–19)
MVK Stropkov B – MVK Snina 3:2 (19, –16, –22, 19, 6)
Zostava – MVK Stropkov B: Hašková R., Nemcová N., Balážová S., Polivčaková N., Semancová K., Dovičáková K., Lehocká L., Cichá Š., tréner: Mgr. Alexík P.
-pa-

1. liga ženy Východ, nadstavbová časť

MVK Stropkov – TJ Sokol Giraltovce
3:2 (-21,22,20,–12,9)
0:3 (21,22,6)
V nedeľu, 4. 3. 2018, sa Mestskej športovej hale Stropkova stretli lídri prelínacej súťaže 1. ligy žien skupiny Východ (časť súťaže o postup do baráže).
Súperkami si boli mladá dravosť a hráčska skúsenosť, keďže v kádri Stropkova boli iba dve hráčky vo veku žien.
V prvom zápase boli prvé dva sety do 20. bodu vyrovnané, avšak v koncovke prvého setu boli lepšie Giraltovčanky, druhý set ukoristili Stropkovčanky. V 3. sete mali od začiatku výraznú prevahu domáce hráčky (do stavu 18:9), no súper sa dotiahol na rozdiel dvoch bodov. Stropkovčanky opäť zabojovali a aj tretí set uzavreli víťazne. 4. set bol vedený pod taktovkou hostí, čím sa stretnutie na sety vyrovnalo (2:2). V rozhodujúcom 5. sete hráčky Stropkova výborne takticky podávali, využili pár školáckych chýb Giraltoviec a zápas dotiahli do víťazného konca v pomere setov 3:2.
Druhý zápas tohto dňa sa tiež začal s plným nasadením oboch tímov, lenže tento charakter hry sa po prvom sete zmenil a v pomere 0:3 zvíťazila herná skúsenosť hostiek. Avšak aj prehratý zápas je pre Stropkovčanky prínosom, je zdrojom dôvodov a spôsobov čo je potrebné docvičovať, zdokonaľovať a cibriť.
Zostava MVK SP: Červe¬ňáková A., Keselicová I., Luberdová D., Luberdová K., Rusnáková P., Sedlářová S., Slivová N., Široká I., Ternová V., Tomková S., Tomková Š., tréner: Šturák M., asistent trénera: Burcák J.