smahu správy

Splnený sen o lyžiarskom výcviku

V nedeľu 28. januára sme vstávali o čosi skôr ako obyčajne. Už od 7:15 ráno na nás pred ZŠ Konštantínovou čakal autobus, do ktorého sme po uložení lyží, batožiny a rozlúčke s rodičmi nastúpili. Ten s nami smeroval do lyžiarskeho strediska Ski Drienica, ktoré je položené pri obci Drienica 25km severozápadne od Prešova. Lyžiarsky areál sa nachádzal v príjemnom prostredí. Ponúkal štyri lyžiarske vleky so zjazdovkami. Pre nepriazeň počasia museli byť umelo zasnežované, čo nám vôbec neprekážalo. Veľa z nás malo aj obavy, pretože sme sa mali na lyže postaviť po prvýkrát. Spolužiaci, ktorí si prišli svoje lyžiarske schopnosti zdokonaliť, boli preto uvoľnenejší.
Po príchode sme sa ubytovali v hoteli Javorná, kde sme mali zabezpečené celodenné stravovanie. Po ranných rozcvičkách, ktorými nás učitelia zobúdzali, sme sa s radosťou vybrali na svah. Najprv nás na základe našich lyžiarskych skúsenosti rozdelili do troch skupín. Pokročilí zdolávali veľký svah, začiatočníci si osvojili základy lyžovania na menej náročnom svahu. Každým dňom sme sa okrem pádov zdokonaľovali v oblúkoch, obratoch a zvládaní vlekov. Ak sa nám podarilo zísť bez pádu, naplno sme si to užívali. Počiatočné obavy sa zmenili na radosť a pohltila nás príjemná eufória z toho, čo sme nakoniec dokázali. Získali sme veľa krásnych zážitkov nielen zo samotného lyžovania, ale aj z aktivít, ktorým sme sa venovali v podvečerných hodinách. Išlo o hranie spoločenských hier, počúvanie hudby alebo sme sa len tak rozprávali. A televízor, wifi nám až tak nechýbali. Bude nám však chýbať tá úžasná atmosféra, smiech a skvelá zábava. Všetci môžeme byť na seba hrdí, podarilo sa nám prekonať samých seba, odohnať strach a zažiť neopísateľný pocit šťastia zo spustenia sa dolu svahom. Tento lyžiarsky výcvik prekonal všetky naše očakávania.
Touto cestou sa chceme poďakovať aj naším učiteľom za ich trpezlivosť, starostlivosť a obetavosť, s ktorú nám počas nášho pobytu v Drienici preukázali. Len vďaka nim sme to všetko zvládli aj bez vážnejších úrazov.
ZŠ Konštantínova, Stropkov

obrazok

redakcia | 2. 3. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 70x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou