Prípravný futbal 08/2018

Po vyrovnanej hre krutý výsledok

Po mesiaci kondičnej a silovej prípravy nastúpili Stropkovčania uprostred týždňa na pôde druholigového Trebišova. Stropkovčania boli domácim viac než vyrovnaným súperom, Trebišovčania však boli v koncovke výrazne efektívnejší. Po zranení sa do brány hostí vrátila opora z jesennej časti Dima Prysiazhniuk, ktorý však už po ôsmich minútach hry inkasoval. V ďalšom priebehu prvého polčasu boli aktívnejší Stropkovčania a v aktivite pokračovali aj v úvode druhého dejstva, za čo boli odmenení vyrovnávajúcim gólom. Po centri striedajúceho Pavla Bundu sa strelecky presadil Frederik Varga. Zlomový moment stretnutia prišiel po hodine hry, keď za stavu 1:1 hlavný rozhodca daroval domácim pokutový kop a Trebišov sa ujal vedenia. Blízko ku vyrovnaniu bol po strele z otočky Oliver Špilár, domáci brankár Erik Kolbas však podržal svoje mužstvo a loptu smerujúcu k ľavej žrdi v poslednej chvíli vyrazil na roh. V záverečnej dvadsaťpäťminútovke pridali domáci po brejkových akciách ďalšie dva góly, svoje kanonierske schopnosti potvrdil niekdajší najlepší strelec ligy a reprezentant Slovenska Ján Novák, ktorý stanovil na konečných 4:1.
Trebišov – Stropkov 4:1 (1:0)
Gól: Varga
Zostava: Prysiazhniuk- Petrišin, Poľák, Pavlík, Čurlík- Danko, Vaško, Jakubčo, M. Polaščík- Varga, Špilár; striedali: Bunda, Jaselský, Veselý, Majerník.

Proti Kračúnovciam výhra rozdielom triedy

Tri dni po stretnutí v Trebišove nastúpili Stropkovčania v druhom domácom prípravnom stretnutí proti štvrtoligovým Kračúnovciam. Podobne ako v zápase s Humenným videli diváci množstvo gólov. Skóre otvorili hostia z pokutového kopu, v ďalšom priebehu však Stropkovčania poltuctom gólov výsledok otočili. Zverencov Vladimíra Rusnáka čakajú v príprave pred jarnou časťou ešte štyri zápasy na domácej pôde, najbližší je na programe v nedeľu 25. 2. proti Liptovskému Hrádku.
Stropkov – Kračúnovce 6:2 (1:1)
G: Špilár 2, Danko 2, Varga, Bunda
Zostava: Prysiazhniuk- Petrišin, Burcák, Pavlík, Čurlík- Bunda, Vaško, Jakubčo, M. Polaščík- Varga, Špilár; striedali: Danko, E. Tabiš, Jaselský, Veselý.