smahu správy

M. Jakubov bol Zastupiteľstvom PSK zvolený za podpredsedu PSK

obrazokPoslanci Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja sa v pondelok 29. januára stretli na svojom druhom, tentoraz pracovnom zasadnutí. K hlavným bodom programu patrila voľba podpredsedov kraja PSK a komisií pri Z PSK. Okres Stropkov zastupujú v krajskom parlamente poslanci Martin Jakubov a Dušan Lukáč.

Prešovský samosprávny kraj bude mať v aktuálnom volebnom období troch podpredsedov, ktorí budú pracovať na 40-percentný pracovný úväzok. Na návrh predsedu PSK Milana Majerského krajskí poslanci zvolili Petra Bizovského (Smer-SD), Jozefa Lukáča (KDH, SaS, OĽaNO, NOVA) a poslanca za okres Stropkov Martin Jakubov (nezávislý), ktorý sa v minulých dňoch veľmi účinne zasadil o záchranu svidníckej pôrodnice. Svojich funkcií sa ujmú 1. marca.
Okrem voľby podpredsedov poslanci schválili aj zriadenie a zloženie 11 komisií pri Zastupiteľstve PSK. Dodáme, že Martin Jakubov bude pôsobiť v komisii zdravotníctva a Dušan Lukáč v komisii dopravy.
Pripomenieme, že v Zastu¬piteľstve PSK budú pôsobiť štyri poslanecké kluby – koaličný KDH, SaS, OĽaNO, NOVA, ďalej klub SMER-u SD a dva kluby nezávislých. Predsedom jedného z nich sa stal Michal Sýkora a druhému klubu nezávislých – dohoda pre Prešovský kraj bude šéfovať Ján Vook.
Novozvolený predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a novozvolení poslanci zložili slávnostný sľub 1. decembra. Nový župan prevzal vedenie kraja a Úrad PSK od Petra Chudíka, ktorý bol vo funkcii 16 rokov. „Stojíme na začiatku novej etapy. Máme jedinečnú šancu spoločne posunúť kvalitu života v našom kraji k lepšiemu. Ukážme svetu, že naša generácia môže zanechať výraznú stopu, aby aj tí, čo prídu po nás, mali byť na čo hrdí,“ zaprial si po uvedení do funkcie predsedu PSK M. Majerský.
V tomto roku budú krajskí poslanci rokovať sedemkrát, najbližšie sa stretnú 5. marca.
-sp-

obrazok

redakcia | 9. 2. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 482x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou