Majstrovstvá oblasť Východ – staršie žiačky – 6. kolo finálová skupina

V 6. kole Majstrovstiev oblasť Východ starších žiačok vycestovali hráčky MVK Stropkov B na palubovku momentálne druhého družstva finálovej skupiny VK Popradu.

Od začiatku sa hral vyrovnaný zápas, ktorého úvodný set zvládol v koncovke lepšie súper. V druhom sete spresnili hru na sieti hráčky Stropkova a vyrovnali na 1:1. Nedôrazná obrana a strata ľahkých lôpt v poli umožnila súperovi získať set nasledujúci. No Stropkovčanky sa opäť dokázali skoncentrovať a presadiť svojou útočnou hrou proti dobrej obrane súpera a dotiahli zápas do tajbrejku.
Strata podaní, chyby na príjme podania a zlá komunikácia v koncovke setu umožnili súperovi radovať sa z víťazstva úvodného zápasu.
Druhý zápas mal rovnaký priebeh ako prvý, kde po päť setovej dráme sa smutnejšie domov vracali hráčky Stropkova. Nebyť stratám koncentrácie v niektorých úsekoch hry, mohol byť výsledok iný, no napriek tomu zanechali na palubovke súpera dobrý dojem z predvedenej hry.