smahu správy

Šach 06/2018

ŠK Stropkov+Svidník – Šachy Reinter Humenné „seniori“ 6,5:21,5
Domáci v zápase 7.kola tretej ligy družstiev jasne dominovali a potvrdili úlohu favorita. Súperom sa podarilo uhrať iba 3 remízy, keď naši hráči lepšie pozície vypustili. Po remíze Eduarda Paňka st. na druhej šachovnici nasledovalo víťazstvo Andreja Mikulu na osmičke. Súpera od začiatku dostal do väzieb z ktorých získal materiálnu výhodu aj matový útok. Výbornú partiu predviedol aj Matúš Kotora, ktorý súpera uzavrel a taktickými obratmi získal rozhodujúci materiál. Podobne lepšiu pozíciu dosiahol už v otvorení Jozef Hlivjak. Postupne krok za krokom stupňoval svoju výhodu až do víťazného konca. Nasledovali dve remízy, keď Samuel Sakalík aj Mário Haško nevyužili možnosť premeniť výhodu na víťazstvo. Ďalší víťazný bod na naše konto pripísal Juraj Lažo. V otvorení získal dôležitú pozičnú prevahu, ktorú úspešne realizoval. Zápas uzatváral na prvej šachovnici v zaujímavej a obojstranne ostrej partii Eduard Paňko ml. Aj keď v lepšej pozícii zaváhal podobne sa to podarilo aj súperovi a tak nakoniec bod zostal doma.
Liga mládeže Spiša
Naše mladé nádeje boli v sobotu 3.2. získavať ďalšie skúsenosti na turnaji Grand Prix mládeže do 14 rokov v Poprade. 72 detí bojovalo o body do základnej časti súťaže. Zároveň si mohli vyskúšať a otestovať nové vedomosti. V kategórii dievčat do 8 rokov druhú priečku vybojovala Eva Polačková. V kategórii do 11 rokov súťažil Adam Kasarda. V tejto kategórii je však veľa skúsenejších hráčov a pre Adama to bolo hlavne o tých nových skúsenostiach na šachovom poli.
Šachový klub sa uchádza o Vašu podporu prostredníctvom 2% z dane, ktoré nám umožňujú realizovať naše aktivity a reprezentovať región Stropkov aj Svidník. Potrebné údaje nájdete na našej webovej stránke. Ďakujeme.
Akcie:
10.02. Cezhraničná liga, Bardejov
11.02. Tretia liga, Slávia PU Prešov – ŠK Stropkov+Svidník
-ep-

redakcia | 9. 2. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 45x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou