Šach 05/2018

Rekordná účasť na okresnom kole

70 účastníkov sa prezentovalo v piatok 26.1. do druhého kola okresných majstrovstiev v šachu 4-členných družstiev a jednotlivcov základných škôl, ktoré sa uskutočnilo v spoločenskej sále kultúrneho strediska Stropkov. Deti od 6 do 15 rokov zo Stropkova, Bukoviec, Havaja, Svidníka a Bardejova súťažili o body do celoslovenskej súťaže Grand Prix mládeže. Hralo sa na 7 kôl s časovým limitom 2×15 minút + 3 sekundy za každý ťah. Začiatočníci ale aj skúsenejší hráči riešili zložité pozície a hľadali čo najlepšie riešenie v stanovenom časovom limite. Získavali tak cenné nové skúsenosti v kráľovskej hre. Hráči z Bardejova obsadili prvých 5 miest v absolútnom poradí a bolo zreteľné, že pravidelný tréning prináša svoje ovocie. Jozef Sasarák bol jediným naším hráčom, ktorý úspešne vzdoroval ratingovaným súperom a podarilo sa mu remizovať s absolútnou víťazkou turnaja Dianou Tokarčíkovou (ZŠ B.Krpelca Bardejov), keď v časovej tiesni nenašiel víťazné riešenie. V kategórii družstiev prvé miesto v okrese obsadili žiaci ZŠ s MŠ Havaj a po dvoch kolách im patrí vedenie v súťaži pred ZŠ s MŠ Bukovce a CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov. Medzi najmladšími chlapcami do 8 rokov najviac bodov získal Tobias Kľocek (ZŠ Mlynská Stropkov) pred Dávidom Kovčom (ZŠ s MŠ Bukovce) a Šimonom Petriľákom (CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov). V kategórii dievčat do 8 rokov zvíťazila Eva Polačková (CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov). Najlepší výsledok z okresu Stropkov medzi staršími žiakmi dosiahol Jakub Biľ (ZŠ Mlynská Stropkov) pred Norbertom Sitárom (ZŠ s MŠ Havaj) a Radkom Vojčekom (ZŠ Konštantínová Stropkov). Medzi staršími dievčatami bola v okrese Stropkov najúspešnejšia Bibiána Andrejcová pred Barborou Máriou Kuzmovou Juliánou Tomčukovou (všetky ZŠ s MŠ Havaj). Zábery z podujatia by sa mali objaviť aj v mestskom vysielaní káblovej televízie.
Šachový klub sa uchádza o Vašu podporu prostredníctvom 2% z dane, ktoré nám umožňujú realizovať naše aktivity a reprezentovať región Stropkov aj Svidník. Potrebné údaje nájdete na našej webovej stránke. Ďakujeme.
Akcie: 03.02. Liga mládeže Spiša, turnaje GPX a U23, Poprad