ŽENY AJ JUNIORKY VÍŤAZNE

VK KÚPELE BRUSNO – MVK STROPKOV (ženy) 1:3, 2:3

ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK – MVK STROPKOV (juniorky) 0:3, 0:3

Ženy vycestovali do Brusna už v piatok. Do prvého zápasu nevykročili Stropkovčanky správnou nohou, keď úvodný set prehrali výraznejším rozdielom bodov. Avšak v tých nasledujúcich zapli na plné obrátky a zlepšenie príjmu spolu s agresívnejším útokom im prinieslo výhru 3:1. Úplne opačne sa začal zápas číslo dva. Domáce na naše v prvom sete nestačili, no karta sa obrátila hneď v ďalšom a hráčky Brusna dokázali stav vyrovnať na 1:1. Chuť vyhrať Stropkovčanky ukázali, keď sa dostali do vedenia 2:1 na sety, avšak vo štvrtom po zranení nahrávačky Rusnákovej dotiahli domáce volejbalistky zápas do tajbrejku. Skrátený set si už Stropkovčanky nenechali ujsť, vytvorený náskok nepustili a domov si priniesli ďalšiu výhru 3:2.
Juniorky čakal v sobotu tabuľkovo najlepší súper – Liptovský Hrádok. Ten doteraz prehral len s našimi hráčkami, a teda je na priebežnej druhej priečke. Úvod prvého stretnutia napovedal o neľahkom zápase, keď Stropkovčanky prehrávali na pôde súperiek už 17:10. Tento nepriaznivý stav ale dokázali zvrátiť a ďalší priebeh duelu už sľubovanú drámu nepriniesol. Družstvo Stropkova sa teda mohlo tešiť z výhry 3:0. Druhý zápas bol od samého začiatku v réžii našich volejbalistiek. Útočná hra a veľká bojovnosť v poli znamenali jednoznačnú prevahu nad hráčkami Liptovského Hrádku. Stropkovčanky si v každom z troch setov dokázali vytvoriť postačujúci náskok na dotiahnutie setu a napokon aj celého zápasu do víťazného konca v pomere 3:0.
Zostava žien: L. Andrejovská, B. Dzurjová, N. Fečková, N. Hnátová, P. Rusnáková, N. Sovičová, M. Šmajdová, S. Tabišová, S. Tomková, Š. Tomková, L. Volčková, tréner Maroš Šturák
Zostava junioriek: L. Andrejovská, I. Keselicová, S. Sedlářová, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, S. Tabišová, V. Ternová, S. Tomková, tréner Maroš Šturák, asistent trénera Jaroslav Burcák
Najbližšie stretnutia:
Ženy: Ne 4.2.2018, 11:00, Mestská športová hala SP, MVK Stropkov – VK Slovan Rimavská Sobota
Juniorky: So 10.2.2018, 11:00, Mestská športová hala SP, MVK Stropkov – KV MŠK Oktan Kežmarok