smahu správy

Stropkovskí gymnazisti plesali už ôsmykrát

Večerné hodiny tretieho tohtoročného piatka 19.1.2018 sa bezmála sto stropkovských gymnazistov rozhodlo stráviť spolu na už tradičnom podujatí – v tomto roku na 8. plese študentov Gymnázia v Stropkove. Slávnostný večer svojím úvodným príhovor otvorila predsedníčka žiackej školskej rady Carly Cichá. Riaditeľ školy Ing. Slavomír Cichý potom všetkým gymnazistom poprial všetko dobré do rozbiehajúceho sa nového roka a predstavil prítomným hosťa plesu – primátora mesta Stropkov JUDr. Ondreja Brendzu, ktorý si ako absolvent našej školy trochu pospomínal na tie staré dobré stredoškolské časy. Potom úderom na symbolický gong 8. ples študentov Gymnázia v Stropkove otvoril.
Vzápätí v prítmí na parket vplávali tri páry tanečníkov, aby za tónov Straussovho valčíka Na krásnom modrom Dunaji vytvorili tú správnu vznešenú plesovú atmosféru. Netrvalo dlho a parket sa zaplnil do posledného miesta.
Po niekoľkých tanečných kolách konferencieri plesu Matúš Surmaj a Adriána Sodivarová vyzvali mužskú štvorčlennú komisiu zloženú z dvoch pedagógov a dvoch študentov, aby vytipovali adeptky na kráľovnú plesu. Rovnakú úlohu mala aj ženská časť, ale v opačnom garde. O hodinu sa prítomným predstavilo desať kandidátov na kráľa plesu a desať kandidátok na kráľovnú plesu. O kráľovskom páre rozhodovalo tajné hlasovanie prítomných študentov.
Príjemným zistením z pohľadu nás, učiteľov bola skutočnosť, že naša mládež miluje rytmus a tóny tunajších ľudových piesní minimálne rovnako, ako takzvanú modernú hudbu. Členovia hudobnej skupiny Stropkoviani s pribúdajúcimi hodinami vytvárali čoraz dynamickejšiu atmosféru, ktorú tancujúce spoločenstvo vsávalo do seba snáď každým pórom tela. Na parkete bolo možné tú energiu a radosť z tanca i z mladého života priam uchopiť. Nezaujaté oko mohlo obdivovať krásu dievčat a galantnosť chlapcov i ich spoločenské vystupovanie na vysokej úrovni.
Okolo pol jedenástej začalo očakávané žrebovanie bohatej tomboly so 73 cenami od našich sponzorov, mená ktorých uvádzame na inom mieste týchto novín. Pozoruhodný výkon pri vedení dlhého, ale vzrušujúceho žrebovania tomboly podala kolegyňa Gabika Homoľová.
Vyvrcholením celého plesu bolo vyhlásenie kráľa a kráľovnej plesu. Kolegyňa Valika Senajová, ktorá mala na starosti všetky úkony spojené s touto úlohou, pol hodinu po polnoci slávnostne vyhlásila mená kráľovského páru 8. študentského Gymnázia v Stropkove: kráľom plesu sa stal Ladislav Vrábeľ a kráľovnou plesu Bibiána Litecká, obaja zo štvrtého ročníka. Srdečne blahoželáme!
Zábava pokračovala až do skorých ranných hodín. Ťažko si však predstaviť výbornú plesovú náladu, ktorá v tie večerné a nočné hodiny vládla priestorom hotela Ondava, bez dlhých a dôkladných príprav a pomoci zo strany kolegýň Valérie Senajovej, Gabriely Homoľovej, Eleny Vasilkovej, Ingrid Zakovičovej, no najmä kolegu Róberta Hecka, koordinátora žiackej školskej rady a jej členov. Vďaka patrí aj členom hudobnej skupiny Stropkoviani i ochotnému personálu hotela Ondava. Osobitné „Ďakujem“ patrí rodičom a všetkým sponzorom, ktorí finančne i vecne prispeli na dobrú vec.
Verím, že aj z tohtoročného plesu si naši žiaci odnesú len tie najkrajšie spomienky, ktoré nevyblednú v ich mysliach ani po rokoch.
Tešíme sa na 9. ples študentov Gymnázia v Stropkove v roku 2019!
-rh-

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok

redakcia | 26. 1. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 488x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou