Majstrovstvá oblasť Východ – staršie žiačky – 4. kolo finálová skupina

Vstup do nového roka nevyšiel hráčkam MVK Stropkov B podľa predstáv, keď v 4. kole Majstrovstiev oblasť Východ starších žiačok podľahli v obidvoch zápasoch domácemu družstvu Svidníka.

V úvodnom zápase, ktorý mal vyrovnaný priebeh, hráčky Stropkova B nezvládli koncovku prvého setu. V následnom sete predviedli koncentrovaný výkon a hladko zvíťazili. Poľavenie v obrane a na podaní pomohlo súperovi k zisku tretieho setu. Vstup do štvrtého setu vyšiel Stropkovčankám, ktoré viedli 8:0, no opäť poľavili v koncentrácií a postavili súpera na nohy, ktorý otočil stav na 17: 15. V dramatickej koncovke boli dôraznejšie hráčky Svidníka, ktoré nakoniec zvíťazili.
Náročný a vyrovnaný druhý zápas začali lepšie hráčky Stropkova B, ktoré od úvodu hrali útočný volejbal a napriek malým výkyvom koncentrácie dokázali zvládnuť koncovky prvých dvoch setov. Napriek tomu sa tešil súper. Veľa pokazených podaní, zlá komunikácia a nedôraz v obrane a na sieti zo strany Stropkovčaniek v ďalšom priebehu hry dopomohlo súperovi otočiť nepriaznivý stav a tešiť sa z víťazstva.