smahu správy

Best in English (najlepší v medzinárodnom testovaní v angličtine)

obrazokŠtudenti Gymnázia v Stropkove sa v novembri 2017 zapojili do medzinárodného online testovania Best in English. Medzinárodné online testovanie Best in English je testovanie študentov Európy z praktickej angličtiny. Cieľom súťaže je motivovať študentov k štúdiu anglického jazyka. Súťaž zároveň umožňuje študentom porovnať si svoju jazykovú úroveň s rovesníkmi na stredných školách na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách Európy. Škola sa môže do testovania zapojiť s minimálnym počtom 10 študentov vo veku 15 – 19 rokov.

Online test pozostáva z gramatiky, čítania a počúvania na úrovni B2/C1 podľa Spoločného európskeho referenčného rámca (Poznámka: úroveň B2 má zvládnuť študent gymnázia pri maturitnej skúške z anglického jazyka). Test je náročný, ako požiadavkami na vedomosti, tak svojou dĺžkou – 60 minút. V prípade rovnosti bodov o poradí totiž rozhoduje čas. V tomto roku sa do testovania zapojilo 24 najlepších študentov našej školy vo vekových kategóriách 15 – 19 rokov. Oficiálne výsledky boli zverejnené v týchto dňoch.
V rámci Európy sa v tomto školskom roku do testovania zapojilo 17612 študentov zo 750 škôl v 29 krajinách Európy. Maximálne bolo možné získať 98 bodov, pričom pri rovnosti bodov rozhodoval dosiahnutý čas. Najlepšími študentmi z nášho gymnázia sú:
Adam Gazdič, IV.A, 86,5 bodov,
Simona Gonosová, oktáva, 85,5 b.,
Jana Forintová, IV.A, 84,5 b.,
Filip Vašš, III.A, 83,5 b.,
Norbert Čabala, oktáva, 83 b.
Gymnázium sa v rámci Slovenska umiestnilo na 38. mieste (zo 126 zapojených škôl v SR) a na 306. mieste (zo 750 zapojených európskych škôl).
Veríme, že študenti pri súťaži strávili príjemný čas nad praktickými úlohami v angličtine, a zároveň si preverili svoje znalosti jedného z najpotrebnejších a najrozšírenejších jazykov sveta, ktorý otvára možnosti cestovať za vzdelaním, ale aj prácou do zahraničia.
PhDr. Tatiana Belovežčíková
Vedúca PK CJ, Gymnázium v Stropkove
Foto: Ing. Slavomír Cichý

obrazok

redakcia | 15. 1. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 161x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou