smahu správy

Šach 02/2018

Mladí šachisti na medailových miestach

V piatok 29.12. sa spoločenská sála kultúrneho strediska Stropkov zaplnila mládežou ale aj staršími účastníkmi šachových turnajov v rámci Šarišskej ligy mládeže 2017/2018. Do Grand Prix turnaja pre deti do 14 rokov sa zapojilo 33 mladých šachistov a presne ten istý počet záujemcov sa zaregistroval do OPEN turnaja bez vekového obmedzenia. Obidva turnaje sa hrali na 7 kôl s časovým limitom 2×15 minút + 3 sekundy za ťah.
Turnaj otvoril primátor mesta JUDr. Ondrej Brendza. Patrí mu poďakovanie organizátorov za poskytnutie priestorov aj za finančnú podporu tejto kráľovskej hry a nášho šachového klubu. Domáci šachisti dosiahli viaceré medailové umiestnenia. V kategórii dievčat do 8 rokov získala prvenstvo Evka Polačková (CZŠ sv.Petra a Pavla Stropkov) so ziskom 4,5 bodu pred Biankou Chomiakovou (ŠK Gemerská Poloma) 4,0 b. a Líviou Cukerovou (ŠK Sabinov) 3,0 b. V kategórii chlapcov do 8 rokov tretiu priečku so ziskom 3 bodov obsadil Tobias Kľocek (ZŠ Mlynská Stropkov). V kategórii dievčat do 11 rokov si po víťazstvo pricestovala Laura Olexová zo šachového oddielu v Spišskej Teplici. Ďalšie priečky obsadili mladé šachistky z CZŠ sv. Juraja Svidník Eva Halčíková a Katarína Fečková.
V OPEN turnaji dominoval Juraj Lažo (Svidník), ktorý prešiel turnajom bez zaváhania a zvíťazil s plným bodovým ziskom. Druhú priečku vybojoval Radoslav Paňko (Stropkov) so ziskom 6 bodov a na treťom mieste sa umiestnil Vladislav Novák (Bardejov), ktorý uhral 5 bodov. Medzi juniormi do 20 rokov sa prekvapujúco dostal na prvé miesto Andrej Mikula (Giraltovce), ktorý je mimochodom juniorským majstrom Slovenska v boxe vo váhovej kategórii 60 kg. Druhé miesto vybojoval Eduard Paňko (Gymnázium Stropkov) pred Benjamínom Kardisom (Slávia PU Prešov). Organizátor ocenil aj seniorov nad 60 rokov. Tu sa presadil Michal Feciľak (Trebišov) pred Vasiľom Slivkom (Sokol Ľubotice) a Michalom Grešlíkom (Bukovce).
Turnaj prebehol v príjemnom prostredí bez rušivých momentov a účastníci sa už teraz tešia na budúci ročník.
Akcie:
06.01. Turnaj dvojic, Margecany
06.01. Liga mládeže Spiša, GPX a U23, Smižany
-ep-

obrazok obrazok

redakcia | 15. 1. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 56x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou