smahu správy

Zimný štadión v Stropkove opäť otvoril svoje brány

obrazokOd uplynulého víkendu je stropkovský zimný štadión po sezónnej prestávke opäť k dispozícii verejnosti. Po tom, čo sa pred pár rokmi uvažovalo o zatvorení zimného štadióna, tento rok sa návštevníci naozaj majú na čo tešiť. Okrem rokmi chýbajúcich normálnych sociálnych zariadení je k dispozícii aj bufet, kde sa môžu občerstviť a posedieť napríklad pri teplom čaji.

Doteraz boli v areáli klziska nevyhovujúce unimobunky z 80-tych rokov minulého storočia bez prívodu vody, odpadov a dostatočného vykurovania. Počas verejného korčuľovania či organizácie hokejových turnajov tieto skutočnosti verejnosť vnímala ako veľký nedostatok. Vedenie radnice si dalo za cieľ v rámci vlastných finančných možností zmodernizovať areál tak, aby vyhovoval súčasným potrebám.
Správcom športoviska je podnik Služba, ktorý počas uplynulých mesiacov do tohto areálu zainvestoval bezmála 85 tis. eur. „Najvýznamnejšou investíciou bola výstavba nového objektu šatní a sociálnych zariadení. Po novom bude verejnosti slúžiť moderná kontajnerová stavba s vyhrievanými šatňami, sprchami, sociálnymi zariadeniami i bufetom,“ priblížil primátor Stropkova Ondrej Brendza. „Ide o otvorenú ľadovú plochu, dĺžka sezóny je limitovaná poveternostnými podmienkami. V posledných rokoch sme sa prevádzku štadióna snažili predĺžiť aspoň o pár týždňov a trvá tri mesiace. Máme záujem o jeho modernizáciu, ale všetko bude závisieť od financií. Ideme krok po kroku a v tejto sezóne je výsledkom nové zázemie, ktoré verím, že ocení aj široká verejnosť,“ doplnil primátor.
V rámci minulo sezónnych investícií bola na štadión zabezpečená nová plynová rolba, takisto prebehla generálna oprava pôvodnej dieslovej, investovali aj do nevyhnutnej údržby chladiacej technológie a všetky športoviská na ulici Matice slovenskej (okrem zimného aj futbalový štadión, tenisové kurty a kúpalisko) dostali nové moderné oplotenie. „V najbližších rokoch bude potrebné zamerať sa na ďalšie investície do chladenia, keďže ide o najdôležitejšiu a z hľadiska bezpečnosti aj najrizikovejšiu časť štadióna. Uvažujeme aj nad postupným prekrytím ľadovej plochy, ale všetko bude závisieť od financií, ktoré budeme mať z mesta k dispozícii. Prvoradá je ale bezproblémová prevádzka a bezpečnosť celého areálu, preto nechceme nič zanedbať,“ uviedol riaditeľ podniku Služba Michal Šandrik.
Stropkovský štadión využívajú počas sezóny mladí hokejisti združení v novozaloženom klube, dlhé roky tam pôsobí krasokorčuliarsky krúžok a značná časť hodín je vyčlenená na verejné korčuľovanie.
Pred niekoľkými rokmi však v Stropkove uvažovali aj nad zatvorením štadióna. Argumentom bola nízka návštevnosť. Po výmene vedenia mesta a podniku Služba sa pristúpilo k úprave výšky vstupného nadol, zaviedli zvýhodnené vstupenky a návštevnosť i tržby začali rásť. „Zaviedli sme program pre školy a školské zariadenia, ktoré majú počas vyučovania voľný vstup, veľký záujem je o hokejový krúžok a hlavne vo večerných hodinách plochu prenajímame hokejovým partiám. Po znížení vstupného na verejné korčuľovanie sme zaznamenali nárast návštevnosti a preto sme v tejto sezóne nepristupovali k úprave cenníka,“ doplnil M. Šandrik. Individuálne vstupné na verejné korčuľovanie pre dospelých predstavuje 1,50 eur, deti zaplatia 50 centov, hodinový prenájom plochy vyjde na 60 eur. Na záver dodajme, že ďalším z chystaných prekvapení pre malých hokejistov bude januárová akcia Deti na hokej, ktorú mesto organizuje v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja.

obrazok obrazok

Gréta Očkayová | 15. 12. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 552x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou