smahu správy

Sv. Mikuláš v Breznici

V predvečer sviatku sv. Mikuláša si väčšinou deti s iskierkou v očiach ukladajú vyčistené čižmičky do oblokov a s napätím čakajú, čo sa stane. Nevedia sa dočkať chvíle príchodu sv. Mikuláša.

Do Breznice prišiel sv. Mikuláš s predstihom, už večer 4.12. V kostole bola detská svätá omša, detí veľa-preveľa, a keď sa omša takmer skončila, zrazu niečo zazvonilo. Sluch zbystrili deti, i dospelí a do kostola vstúpil sv. Mikuláš, v krásnom plášti, s biskupskou čiapkou, a s košom plným darčekov. To bolo radosti! Mikuláš si sadol medzi deti a čakal, kým sa omša skončí. No a potom…
Deti z MŠ a ZŠ v Breznici predviedli Mikuláškovi, čo sa všetko naučili práve preňho, začali básňou „Náš Mikuláš iste tuší, čo sa skrýva v detskej duši. Neprinesie brokolicu, či šalátu polovicu. Tešíme sa Mikuláš, že maškrty pre nás máš. Už nám všetkým tečú slinky na tie tvoje cukrovinky.“
A potom deti spievali, tancovali, recitovali sólovo, i spoločne, o Mikulášovi, o zime, o Vianociach. Mikuláš im za to vždy pekne zazvonil zvončekom, a nakoniec všetky deti pochválil a rozdal im sladké balíčky. Balíčky nedostali len deti, ktoré chodia do MŠ a ZŠ v Breznici, ale všetky deti, ktoré prišli do kostola…ale…ako pán farár povedal, „do kostola majú deti chodiť vždy, a nielen vtedy, keď príde aj Mikuláš“.
Všetky deti, rodičia, učiteľky, pán farár i pán starosta išli potom k obecnému stromčeku a tešili sa, že spolu s Mikulášom môžu rozsvietiť stromček i ozdoby v obci. Nuž, a keď sme sa rozišli, deti si doma už len určite vyčistili čižmičky, a čakali, čo sa bude ďalej diať.
Poďakovanie patrí aj celému pedagogickému kolektívu, za pripravený program, a obecnému zastupiteľstvu, i kostolnej rade za sladké balíčky, ktoré deťom nachystali v predajni Milkagro v Breznici. Mikuláško, ďakujeme ti, a tešíme sa na teba opäť o rok.
Kolektív MŠ a ZŠ Breznica

obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 15. 12. 2017 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 77x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou