smahu správy

Mikulášske popoludnie v Oľšavke

obrazokV tomto roku sa Mikuláš – Nikolaj trochu poponáhľal a do obce Oľšavka prišiel už 3. decembra. Prišiel pompézne, ako sa hovorí, pretože nadelil do obce aj snehovú nádielku, ktorá do toho dňa chýbala a ktorá k takémuto podujatiu určité patrí. Tato snehová nádielka, ktorá pretrvávala v priebehu celej nedele trochu skomplikovala organizátorom plány, nakoľko museli riešiť zmenu priestorov pri odovzdávaní mikulášskych darčekov a nakoniec zvíťazila vykúrená, teplučká kultúrno-spoločenská miestnosť budovy obecného úradu, pred detským ihriskom s Betlehemom, čo ocenili všetci zúčastnení.

Mikulášske popoludnie začalo o 14.00 hod. zdobením prírodného živého stromčeka pri obecnom úrade deťmi s ich rodičmi s jeho následným rozsvietením. Keďže bola, aj dobrá snehová nádielka, deti sa pri tejto činnosti do sýtosti navystrájali. Nasledoval presun do kultúrno-spoločenskej budovy a s očakávaním príchod Mikuláša. Ten nesklamal a pre zúčastnené deti a rodiny žijúce v obci doniesol aj mikulášske darčeky.
Pred príchodom Mikuláša, starosta obce po privítaní účastníkov v svojom príhovore nielen pre deti, ale aj tých starších pripomenul, čo to ten Mikuláš – Nikolaj bol, nie Santa Claus a ako táto mikulášska tradícia vznikla.
Privítanie Mikuláša so sprievodom, anjelom a čertom sprevádzal potlesk od detí, nielen trvalé bývajúcich v obci, ale aj vnúčat rodákov. Pri preberaní darčekov deťmi od Mikuláša zazneli od tých odvážnejších aj vianočné a mikulášske vinšovačky a básničky, samozrejme nechýbala tá prirodzená detská radosť a potešenie z darčeka, o ktorú predovšetkým organizátorom tejto obecnej akcie išlo.
Organizátorom išlo, aj o udržanie mikulášskej tradície na obecnej úrovni a o to, aby sa aj ďalší občania mali možnosť spoločensky stretnúť a medzi sebou komunikovať.
Na zohriatie nielen pre deti, ale aj pre ostatných sa podával teplý čaj.
Na záver za vedenie obce sa chcem srdečne poďakovať Mikulášovi, nášmu Nikolajovi Michalovi Zápotockému za to, že nezabudol prísť do nášho sela, jeho sprievodu, a to Katke Cinovej za anjela a Peťovi Hančákovi za ozajstného čerta, vedeniu a ďalším členkám Únie žien ZO Oľšavka, ktoré sa organizačne podieľalo pri zabezpečovaní obecnej akcie a za dobrý čaj na čele s Milkou Čaklošovou, dvom nemenovaným sponzorom za mikulášske darčeky pre deti, vrelá vďaka.
Samozrejme všetkým ostatným za spoluúčasť pri zabezpečovaní vydarenej obecnej akcie.
Ján Biroš, starosta obce

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok

redakcia | 15. 12. 2017 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 102x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou