Spod vysokých sietí 50/2017

Volejbalový turnaj mladších žiačok ZŠ Mlynská Stropkov

Dňa 02. 12. 2017 sa v poľskom Jasle konal Mikulášsky volejbalový turnaj mladších žiačok v trojkovom volejbale, na ktorom sa svojimi výkonmi prezentovali žiačky ZŠ Mlynská Stropkov. Za účasti 12 družstiev, ktoré hrali systémom každý s každým v 3 skupinách, si tri družstvá Stropkova počínali úspešne. Veľmi nás potešila radosť z hry a chuť bojovať o každú loptu, čo sa prejavilo aj na hernej úrovni a výsledkoch všetkých našich družstiev. Tešíme sa, že nám vyrastá ďalšia výborná partia volejbalistiek, ktoré majú veľký potenciál. Chýba im len viac odohratých zápasov. Pochvalu si zaslúžia všetky družstvá aj lavička. Všetci ťahali ako jeden tím.
Výsledky:
1. skupina:
ZŠ Mlynská Stropkov I –Jaslo I 2:0
ZŠ Mlynská Stropkov I – Dukla I 2:0
ZŠ Mlynská Stropkov I – Jaslo III 2:0
2. skupina:
ZŠ Mlynská Stropkov II – Debowec I (0:2)
ZŠ Mlynská Stropkov II – Lesko I (0:2)
ZŠ Mlynská Stropkov II – Jaslo II (2:0)
3. skupina:
ZŠ Mlynská Stropkov III – Lesko II (2:0)
ZŠ Mlynská Stropkov III – Sambor I (0:2)
ZŠ Mlynská Stropkov III – Jaslo I (1:1)
Zostava ZŠ Mlynská Stropkov I: Lehocká Laura, Bianka Mihaliková, Zuzana Berežná, Silvia Hricová, Sofia Kočišová, tréner: Mgr. Milan Haľko
Zostava ZŠ Mlynská Stropkov II: Alexandra Ličková, Adela Blanárová, Alexandra Šeršeňová, Viktória Režnická, Monika Keselicová, Petra Štefaníková, Kristína Legiňová, tréner: Mgr. Patrik Alexík
Zostava ZŠ Mlynská Stropkov III: Alexandra Potomová, Dominika Hrubá, Lea Chiara Bochnovičová, Timea Verbová, Kristína Prokopičová, Timea Nová, Nelly Novotňáková, tréner: Mgr. Patrik Alexík
Poďakovanie patrí rodičom, ktorí vypomohli pri vedení družstiev Ing. Antónii Šeršeňovej a Moniky Keselicovej.
Konečné výsledky:
ZŠ Mlynská Stropkov I – 2. miesto
ZŠ Mlynská Stropkov III – 5. miesto
ZŠ Mlynská Stropkov II – 7. miesto
-aš-

Majstrovstvá oblasť Východ – mladšie žiačky – štvorkový volejbal – 3. kolo

V treťom kole mladších žiačok v štvorkovom volejbale, ktorý sa hral vo Svidníku, hráčky MVK Stropkov zvíťazili bez problémov nad Trebišovom a Vranovom v pomere setov 2:0. V treťom zápase proti domácemu Svidníku zaváhali v druhom sete ale tajbrejk sa niesol už v réžii hráčok Stropkova a napokon zvíťazili 2:1.
Zostava MVK Stropkov: Lehocka L., Hricova S., Rusinová P., Dzurjová R., Maťašová E., Mihaliková B., Gombitová K., tréner M. Haľko.
-pa-

Majstrovstvá oblasť Východ – staršie žiačky – 3. kolo finálová skupina

V sobotu 9.12.2017 vycestovali hráčky MVK Stropkov A do Vranova nad Topľou, kde bodovali naplno a zdolali svoje súperky v pomere setov 3:1 a 3:0.
Výsledky
MŠK Vranov/T. – MVK Stropkov A 3:1 MŠK Vranov/T. – MVK Stropkov A 3:0
Zostava – MVK Stropkov A: Luberdová D., Bednariková S., Bartkovičová S., Homzová L., Jurková T., Juhasová A., Tarabčáková A., Žihalová I., Tréner: M.Haľko
Mladšie hráčky MVK Stropkov B hostili na domácej palubovke lídra skupiny družstvo zo Spišskej Novej Vsi A, proti ktorému nastúpili s veľkým nasadením a ziskom úvodného setu. Vo vyrovnanom priebehu druhé setu sa rozhodovalo v samotnej koncovke, ktorú lepšie zvládol súper. Slabá koncentrácia hráčok Stropkova hlavne na príjme podania znamenala vedenie súpera v treťom sete. Priebeh štvrtého setu bol už lepší zo strany domácich hráčok, napriek tomu koncovku zvládli lepšie súperky.
Druhý zápas ponúkol opäť pekný a bojovný volejbal na obidvoch stranách a svojim priebehom sa podobal prvému. Z úvodného setu sa tešili Stropkovčanky, ktoré nezvládli záver setu druhého a poľavili v sete treťom, v ktorom súper ťažil predovšetkým z kvalitného podania. Obrat v hre nastal v sete štvrtom, ktorý od úvodu mal pod kontrolou súper, no domáce hráčky zlepšili príjem podania a svojou útočnou hrou vyrovnali 6 bodový náskok a bodovali v jeho koncovke. Napínavý tajbrejk napriek dvom metčbolom hráčok Stropkova, dokázal vyhratejší súper odvrátiť a napokon aj zvíťaziť.
Napriek zisku jedného bodu svojim výkonom mladé Stropkovčanky nesklamali.
Výsledky
MVK Stropkov B – VK Spišská Nová Ves 1:3 (21, –24, –10, –22)
MVK Stropkov B – VK Spišská Nová Ves 2:3 (23, –17, –15, 23, –17)
Zostava – MVK Stropkov B: Hašková R., Balážová S., Semancová K., Polivčaková N., Šafránková E., Dovičáková K., Nemcová N., Lehocká L., tréner: Mgr. Alexík Patrik
-pa-

Víťazná mentalita žien a junioriek MVK Stropkov

ženy: 1.VK Púchov- MVK Stropkov 1:3 (24,–17,–21,–17), 2:3 (-21,23,17,–18,–8)
Sobotňajší program MVK Stropkov bol náročný, nakoľko v jeden deň odohrali svoje zápasy tak ženy, ako aj juniorky. Tréneri rozdelili družstvo na dva tímy a ženy vycestovali skoro ráno do ďalekého Púchova. Gro na zápas 1.ligy žien tvorili mladšie dievčatá, ktoré ešte minulú sezónu odohrali v žiackych súťažiach. Svojej úlohy sa zhostili so cťou a oba zápasy vyhrali. Predovšetkým v druhom zápase ukázali, že sa neustále zlepšujú vo všetkých herných činnostiach a taktiež treba vyzdvihnúť vysoké morálno-vôľové vlastnosti, keď otočili zápas z 2:1 na sety. Gratulujeme hráčkam a trénerovi Jarovi Burcákovi, ktorý v tomto zápase viedol tím z pozície hlavného trénera.
MVK: Andrejovská L., Červeňaková A., Fečková N., Hnátová N., Šmajdová M., Jaselská Š., Tomková Š.,Nemcová K., libero Volčková L., tréner: Burcák J.
juniorky: TJ Slávia TU Zvolen- MVK Stropkov 0:3 (-27,–19,–22), 2:3 (-17,19,23,–14,–12)
Juniorky v sobotu nastúpili vo Zvolene, ktorý doteraz je prekvapením súťaže a podáva dobré výkony. V prvom zápase však zaostal za očakávaním a Stropkovčanky s rutinou a prehľadom doviedli súboj do víťazného konca, keď len v prvom sete bol boj vyrovnaný. Aj prvý set druhého zápasu nenasvedčoval zápletku, nakoľko Stropkovčanky ho poľahky zvládli na 17. No nastal obrat, domáce zvýšili bojovnosť, zlepšili herný prejav a nasledujúce dva sety vyhrali. V takejto situácia juniorky ešte v tejto sezóne neboli a preto sme všetci boli zvedaví ako sa s tým vyrovnajú. Podarilo sa im to, keď ďalšie dva sety vyhrali a udržali v tabuľke kolónku prehier nula Znovu potvrdili, že hernou kvalitou, koncentráciou, skúsenosťami len málo súperov si s nimi vie poradiť. Ďakujem kolektívu a hlavnému trénerovi Marošovi Šturákovi k ďalším víťazstvám.
MVK: Keselicová I., Široká I., Tomková S., Dzurjová B., Ternová V., Rusnáková P.,Sovičová N., Slivová N., Tabišová S., libero Sedlářová S. tréner: Šturák M.
Najbližší program: ženy :17.12.2017 sa predstavia v doma proti MŠK Žiar nad Hronom. Juniorky najbližšie stretnutie odohrajú v piatok 15.12.2017 v Hnúšti. Príďte podporiť 17.12. naše dievčatá na posledný domáci zápas v tomto roku. Všetci ste srdečne vítaní.
Výsledky a aktuality môžete sledovať na stránkach volleynet.sk, vkcelegroup.webnode.sk a na facebookovej stránke MVK Stropkov.