smahu správy

Futbal 49/2017

III. liga
Mládežnícky futbal
Z futbalových ihrísk okresov Stropkov a Svidník

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

III. liga

Bez prehry u súpera

V najvyššej krajskej futbalovej súťaži – III. ligy Východ – o jesennom majstrovi (plus jedno predohrávané jarné kolo) rozhodli výsledky na pôde súpera. Z troch účastníkov dvoch susedných okresov Stropkov a Svidník (Stropkov, Svidník, Giraltovce) boli najpríjemnejším prekvapením súťaže výsledky futbalistov Stropkova. Tých v závere predchádzajúceho ročníka po J. Lehockom prevzal pod trénerskú taktovku V. Rusnák. V aktuálnej skončenej jeseni prehrali iba raz, a to na domácej pôde s Giraltovcami. Ich úspešnosť na ihriskách súperov je skoro až nepochopiteľná. Vo ôsmich stretnutiach iba raz remizovali (Plavnica) a v šiestich stretnutiach u súperov nielenže zvíťazili, ale domácemu mužstvu dali minimálne dva góly. Doma sa im až tak nedarilo, pretože raz prehrali (Giraltovce) a trikrát remizovali (Vranov, Šar. Michaľany, V. Opátske). No aj napriek tejto domácej štatistike vedú treťoligovú tabuľku so šesťbodovým náskokom pred V. Opátskym.
Potešiteľné je, že v základnej zostave dávajú príležitosť vlastným odchovancom ešte v dorasteneckom veku. Určite výkonnostne mužstvu prospel aj návrat odchovancov – O. Špilára a F. Vargu, ktorí spolu zaznamenali skoro polovicu jesenných gólov. Stropkovčania dominovali aj v defenzívnej činnosti, ktorej výrazne pomohol príchod ukrajinského brankára „Dimu“ Prysiazhniuka. Ten nedostal ani v jednom stretnutí viac ako jeden gól.
O týždeň prinesieme zhodnotenie stropkovskej futbalovej jesene v rozhovore s trénerom Vladimírom Rusnákom.
Strelci gólov: 9 gólov – O. Špilár, 6 – F. Varga, 4 – M. L. Vrábeľ, 3 – E. Burcák, P. Poľák, 2 – J. Kimák, E. Vaško, 1 – P. Jakubčo, P. Bunda
-bar- a -eb-

Tabuľka

  1. Stropkov   16   11   4   1   31:11   37
  2. Vyšné Opátske   16   9   4   3   31:15   31
  3. Lipany   16   9   3   4   33:13   30
  4. Plavnica   16   8   6   2   25:14   30
  5. Vranov nad Topľou   16   8   5   3   26:13   29
  6. Snina   16   8   3   5   37:23   27
  7. Rožňava   16   8   3   5   27:19   27
  8. Krompachy   16   8   1   7   30:29   25
  9. Svidník   16   6   5   5   19:15   23
  10. Šar.Michaľany   16   5   5   6   16:15   20
  11. Veľké Revištia   16   5   4   7   14:33   19
  12. Giraltovce   16   5   3   8   13:24   18
  13. Prešov B   16   4   5   7   40:24   17
  14. Bard.Nová Ves   16   3   2   11   13:30   11
  15. Sabinov   16   2   2   12   14:42   8
  16. Svit   16   0   3   13   6:55   3

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Mládežnícky futbal

U11 skvelou reklamou klubu v Korni

Už svoju druhú účasť v najväčšej krytej hale s umelým trávnikom absolvovali prípravkári z kategórie U11. Včera nám spravili v medzinárodnej konfrontácii výborné meno najmä predvedenou hrou a v porovnaní s minuloročným vystúpením zaznamenali ohromný progres. Silné emócie počas zápasov, obrovská chuť zvíťaziť a predovšetkým futbalové myslenie sú parametre, ktoré chceme u našich chlapcov rozvíjať. V spolupráci s rodičmi, ktorí svojim hlasitým bubnovaním a povzbudzovaním vytvorili pravú futbalovú kulisu, si zapamätali značku MŠK aj v českom Frýdku – Místku. Porcia siedmich zápasov dokonale preverila levíčatá z U11 a zabezpečila prílev nových cenných skúseností. Chlapci boli nútení pracovať rýchlejšie a presnejšie, čím sa ich proces učenia výrazne zrýchľuje. Teší nás, že počas dvoch dní utužili kolektív a posunuli sa o ďalší krok vpred. Účasť rodičov, ich podpora svojich detí a pochopenie myšlienky klubu je vzorová a veľmi nás teší. Ďakujeme rodičom sa zabezpečenie dopravy a sponzorské dary pánovi Gojdičovi a Kundrátovi. Veríme, že nájdeme podporu aj u ďalších ľudí, ktorí podporia napríklad účasť U14 v dánskom Aalborgu. Nás klub vzorne reprezentovali títo hráči – Tomáš Škublík, Oliver Zápotocký, Jonáš Veselý, Marko Tokár, Adam Žulevič, Matúš Kundrát, Jakub Motyka, Jozef Kmiť, Tibor Klučár a Teo Korady.
Výsledky zápasov:
MŠK Tesla Stropkov 0:3 FAMT Prešov
MŠK Tesla Stropkov 2:4 Duslo Šaľa
MŠK Tesla Stropkov 8:1 FK Zašová
MŠK Tesla Stropkov 5:0 FC Slovania
MŠK Tesla Stropkov 1:4 Frýdek-Místek
MŠK Tesla Stropkov 2:1 FK Dúbravka
MŠK Tesla Stropkov 0:2 CFT Academy
-mšk-

obrazok

Žiaci aj žiačky s účasťou na kvalitných turnajoch

Po skončení jesennej časti začali mládežnícki reprezentanti klubu halovú sezónu. V piatok sa pod záštitou Slovenského futbalového zväzu odohralo v Spišskej Novej Vsi prvé kolo Halovej sezóny mládeže. Na turnaji sa predstavili aj naši chlapci z U15 a v štyroch zápasoch odišli z turnaja s dvomi výhrami a dvomi prehrami. Postup do druhého kola im unikol predovšetkým v zápase so Sninou, v ktorom nevyužili množstvo príležitostí. Prvé kolo Halovej sezóny mládeže absolvuje už vo štvrtok aj družstvo U13, ktoré taktiež vycestuje do Spišskej Novej Vsi. V sobotu odohrali už druhý halový turnaj dievčatá z WU15, ktoré sa tentokrát predstavili v športovej hale v Humennom. Aj naše dievčatá sú zapojené do Halovej sezóny SFZ a svoje prvé kolo odohrajú v polovici januára.
Výsledky zápasov U15:
MŠK Tesla Stropkov 4:2 FK Spišská Nová Ves
góly: Haluška, Bodnár, Klučár, Antoš
MŠK Tesla Stropkov 1:7 Partizán Bardejov
gól: Bučko
MŠK Tesla Stropkov 2:3 MFK Snina
góly: Fečko, Bodnár
MŠK Tesla Stropkov 4:2 FK Humenné
góly: Bodnár 4
Výsledky WU15:
MŠK Tesla Stropkov 0:3 MFK Snina
MŠK Tesla Stropkov 2:3 FC Lokomotíva Košice
góly: Birošová 2
MŠK Tesla Stropkov 0:4 FK Humenné
-mšk-

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Z futbalových ihrísk okresov Stropkov a Svidník

Predsedom OOFZ opäť O. Brendza

V sobotu 2. decembra sa „U richtára“ uskutočnila volebná konferencia Ondavského oblastného futbalového zväzu (OOFZ) vo Svidníku. Ten zastrešuje futbalové hnutie v okresoch Svidník a Stropkov.
Na základe stanov zväzu bolo na konferenciu pozvaných 23 delegátov s právom hlasovať, ktorí zastupovali všetky futbalové kluby spomínaných okresov, ktoré sa aktívne podieľajú na futbalovej činnosti. Ich účasť bola stopercentná. Východoslovenský futbalový zväz (VsFZ) na tomto rokovaní zastupoval člen výkonného výboru VsFZ a predseda futbalu v Snine Vladimír Drobňák. Po schválení jednotlivých pracovných komisií sa slova ujal predseda OOFZ Ondrej Brendza. Ten zväz viedol už štyri volebné obdobia a tak bolo čo hodnotiť. Priznal, že zväz prijal aj nie najlepšie rozhodnutia, no viac bolo tých pozitívnych. Najviac ho však mrzí skutočnosť, že počas tohto obdobia svoju futbalovú činnosť ukončilo skoro dvadsať obcí z regiónu. Najhlavnejším dôvodom bola finančná situácia v obciach, prípadne nezáujem zvolených zástupcov obcí o futbal. Až na disciplinárnu komisiu, ktorá po odchode svojho predsedu za pracovnými povinnosťami ostala bez „vodcu“, s prácou ostatných komisií za posledné štyri roky bola vyslovená spokojnosť. Spomenul aj povinnosť platiť členské príspevky aktívnych hráčov a funkcionárov, ktoré vo výške desať eur za rok sú pre menšie kluby na východe republiky dosť vysoké. Informoval aj o možnosti získať finančné prostriedky od vyšších futbalových orgánov, no podmienkou je mať po majetkovej stránke vysporiadaný futbalový areál a klub sa musí venovať aj práci s futbalovou mládežou.
Na základe návrhov klubov boli za dlhoročnú prácu vo futbalovom hnutí plaketou OOFZ za rozvoj futbalu ocenení šesťdesiatnici Mikuláš Mašlej a Michal Humenník a sedemdesiatnici Milan Fučila a Ján Vančišin.
Nasledovali voľby do orgánov OOFZ na nasledujúce štyri roky a pred nimi sa svojimi plánmi a predstavami prítomným predstavili dvaja kandidáti o najvyšší post – Ondrej Brendza a Alexander Tyč. V tajnom hlasovaní sa o staronovom predsedovi O. Brendzovi rozhodlo jedným hlasom. Víťaz volieb ich získal dvanásť, druhý kandidát o jeden menej. Staronový predseda OOFZ bude túto funkciu vykonávať už piate volebné obdobie za sebou. Do výkonného výboru kandidovalo osem zástupcov klubov, volení boli štyria. V tajných voľbách najviac hlasov dostali a členmi tohto orgánu sa stali Igor Hric (18 hlasov), Ladislav Barvirčák (15), Marcel Bochnovič (14) a Juraj Kaňuch (13). Ďalšími kandidátmi boli Ján Sadiv (9), Stanislav Baka (8), Peter Nemec (6) a Martin Cviklik (3). Za predsedov disciplinárnej, odvolacej a revíznej komisie kandidovali po jednom kandidátovi a verejným hlasovaním boli jednomyseľne do týchto funkcií zvolení Ján Burcák, Milan Varganin a Peter Barilla. Rovnakým spôsobom boli za členov Riadnej konferencie VsFZ zvolení aj dvaja naši zástupcovia – Pavol Piršč a Jozef Mati.
-bar-

redakcia | 8. 12. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 148x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou