smahu správy

Deň otvorených dverí do stredných škôl

Dňa 16.11.2017 sme sa zúčastnili Dňa otvorených dverí do stredných škôl. Hlavným organizátorom výborne zorganizovaného podujatia bola ZŠ Mlynská Stropkov. V tento deň sme sa aj my stali jej hosťami.

Učitelia stredných škôl so svojimi študentmi nám predstavovali svoje školy. Dozvedeli sme sa od nich čím sú výnimočné. Chceli, aby sme trochu do nich nahliadli a porozmýšľali, či by nás v budúcnosti niečo podobné bavilo. Boli tam školy z okresu Stropkov a Svidník, ale našli sa tam aj školy z trochu väčšej vzdialenosti ako sú Giraltovce, Prešov a Košice. Hneď ráno sme sa rozdelili do šiestich skupín a po asi pol hodine sme sa presúvali s celou skupinou do inej triedy na prezentáciu danej strednej školy. Ako prvú školu moja skupina navštívila Spojenú školu Svidník, ktorej prezentácia bola jedna z najlepších. Študenti nás zaujali svojou činnosťou, prácou a aj oceneniami vďaka reprezentácii školy v rôznych súťažiach. Po nej nasledovala Stredná zdravotnícka škola milosrdného Samaritána Svidník, kde sme sa oboznámili nielen s možnosťami štúdia, ale aj s poskytovaním 1. pomoci a zdravotníckej starostlivosti. SOŠ arm. gen. L. Svobodu zo Svidníka nás zaujala krátkym animovaným filmom, ktorý vytvorili šikovní študenti ich školy. Stredná priemyselná škola Svidník predviedla peknú módnu prehliadku, žiacke práce a možnosti ako počas štúdia objaviť krajiny Európy. Informácie o technických odboroch poskytli SOŠ elektrotechnická Stropkov, SOŠ technická Košice, SPŠ stavebná Prešov. O študijných aj umeleckých odboroch sme sa dozvedeli od SOŠ podnikania Prešov a na chutných nápojoch sme si pochutili vďaka barmanom zo Súkromnej SOŠ Giraltovce.
Vďaka takémuto skvelému podujatiu sme sa mali možnosť dozvedieť kam ďalej, ako pokračovať v štúdiu. Všetky prezentované školy si dali námahu ukázať nám ich školu v plnej kráse či už ochutnávkou nápojov a dezertov, darčekmi, módnou prehliadkou, kurzom 1. pomoci a rôznymi letáčikmi. Za to im veľmi pekne ĎAKUJEME!
Osobitné poďakovanie patrí vedeniu ZŠ Mlynská Stropkov za prijatie a hlavnej organizátorke skvelého podujatia Mgr. Viere Cimbalovej za celodennú starostlivosť. Do stretnutia na strednej škole!
Veronika Černegová, 9. ročník,
PaedDr. Anna Komišáková,
ZŠ s MŠ Havaj

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok

redakcia | 1. 12. 2017 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 205x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou