smahu správy

Spod vysokých sietí 48/2017

Majstrovstvá oblasť Východ – staršie žiačky – 2.kolo finálová skupina

V sobotu 25.11.2017 privítali hráčky MVK Stropkov A na domácej palubovke hostí z Popradu.
V prvom zápase mali Stropkovčanky menej športového šťastia a v tajbrejku doplatili na horší príjem podania. V druhom zápase sa opakovali chyby na príjme podania a pridalo sa aj malo účinne podanie zo strany domáceho družstva, takže výsledok nemohol byť lepší. Súper tak odchádzal s plným bodovým ziskom.
Výsledky
MVK Stropkov A – VK Junior Poprad 2:3 (17, –17,10, –20, –12)
MVK Stropkov A – VK Junior Poprad 1:3 (16, –21, –19, –21)
Zostava – MVK Stropkov A
Bednariková S., Bartkovičová S., Homzová L., Jurková T., Luberdová D., Žihalová I., Tarabčáková A., Dzurjová R., Maťašová E., Hricová S.
Tréner: Mgr. Haľko M.
Hráčkam MVK Stropkov B sa na palubovke hosťujúcej Sniny nedarilo a v obidvoch zápasoch podľahli svojim súperkám. Po chybách na príjme podania a nahrávkach sa nedokázali presadiť v útoku. V obrane chýbal lepší pohyb a dôraz vo vykývaní. S výnimkou druhého setu v druhom dueli tak súperovi svojím slabým výkonom dopomohli k pomerne hladkému víťazstvu.
Výsledky
MVK Snina – MVK Stropkov B 3:0 (11,14,21)
MVK Snina – MVK Stropkov B 3:1 (16, –22,14,9)
Zostava – MVK Stropkov B
Hašková R., Nemcová S., Balážová S., Semancová K., Polivčaková N., Šafránková E., Dovičáková K., Lehocká L.
Tréner: Mgr. Alexík Patrik

VK SLOVAN RIMAVSKÁ SOBOTA – MVK STROPKOV (ženy) 3:1 /20, –16, 15, 23/, 3:1 /23, 22, –15, 24/

Ženy vycestovali v sobotu do Rimavskej Soboty. V prvom stretnutí nezačali najlepšie, no náskok domácich postupne vymazali, avšak tesnú koncovku nedokázali dotiahnuť do víťazného konca. V nasledujúcom sete sa ale karta obrátila a Stropkovčanky najmä zlepšeným útokom vyrovnali na 1:1. Tretí set bol bohužiaľ presným opakom druhého. Našim nevyšlo zopár lôpt, na ktorých sa chytili hráčky Rimavskej Soboty a tie si udržali dominanciu až do dvadsiateho piateho bodu. Vo štvrtom sete, ktorý bol najvyrovnanejší sa do hry občas zapojil aj siedmy hráč domácich – rozhodca a Stropkovčanky podľahli Rimavskosobotčankám rozdielom dvoch bodov.
Zvláštne verdikty rozhodcu pokračovali aj v napínavých koncovkách ďalších dvoch setov druhého zápasu, čo naše volejbalistky dokázalo rozhodiť a ovplyvniť ich výkon. Tretí set ale opäť patril družstvu Stropkova, keď presnou rozohrávkou a razanciou na sieti pre seba ukoristili jednoznačný set. Smola sa im ale ani v tomto momente z piet neodlepila a dramatický štvrtý set prehrali v pomere bodov 26:24.
Zostava: A. Červeňáková, N. Fečková, I. Keselicová, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, M. Šmajdová, S. Tabišová, V. Ternová, S. Tomková, Š. Tomková, L. Volčková, tréner Maroš Šturák, asistent trénera Jaroslav Burcák
Najbližšie zápasy:
Juniorky: Pia 1.12.2017 MVK Stropkov – VK Spišská Nová Ves, Mestská športová hala SP, 15:00
Ženy: So 2.12.2017 ŠK ELBA Prešov – MVK Stropkov
Šimona Tomková

redakcia | 1. 12. 2017 | Šport | Odkaz na článok | | 67x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou