Spod vysokých sietí 47/2017

Majstrovstvá oblasť Východ – mladšie žiačky 3-kový volejbal – 1. kolo

V súťaži Majstrovstiev oblasť Východ mladších žiačok v 3 kovom volejbale si túto sezónu turnajovým spôsobom u každého tímu zmerajú sily družstvá z Popradu, Svidníka, Giraltoviec, Lendaku a dve družstvá MVK Stropkov.
Prvé kolo úspešne zahájili hráčky MVK Stropkov A a B na domácej palubovke, keď po dobrom a bojovný výkone zdolali bez straty setu všetky hosťujúce družstvá. V záverečnom vzájomnom zápase domácich tímov sa rozhodovalo v tajbrejku, ktorý lepšie zvládli hráčky Stropkova A.
Výsledky
ŠK Svidník – MVK Stropkov A 0:2 (-7, –22)
TJ Sokol Giraltovce – MVK Stropkov B 0:2 (-15, –9)
VK Junior Poprad – VK Lendak 0:2 (-8,–11)
MVK Stropkov A – VK Lendak 2:0 (8, 20)
MVK Stropkov B – VK Junior Poprad 2:0 (11, 16)
ŠK Svidník – TJ Sokol Giraltovce 2:0 (11, 11)
TJ Sokol Giraltovce – MVK Stropkov A 0:2 (-8, –6)
VK Junior Poprad – ŠK Svidník 0:2 (-6, –18)
VK Lendak – MVK Stropkov B 0:2 (-19, –11)
MVK Stropkov A – MVK Stropkov B 2:1 (18, –22, 6)
MVK Stropkov A: Blanárová A., Keselicová M., Legiňová K., Ličková A., Režnická V., Šeršeňová A., Štefaníková P.
Tréner: Mgr. Alexík Patrik
MVK Stropkov B: Bochnovičová L., Hrubá D., Nová T., Novotňáková N., Potomová A., Prokopičová K., Verbová T. Tréner: Mgr. Alexík Patrik
-pa-

Majstrovstvá oblasť Východ – staršie žiačky – 1. kolo finálová skupina

V prvom kole finálovej skupiny Majstrovstiev oblasť Východ starších žiačok dňa 18.11.2017 privítalo družstvo MVK Stropkov A v domácom prostredí hráčky zo Sniny, ktorému podľahli bez zisku setu. V prvom zápase po vyrovnanom priebehu hry Stropkovčanky nezvládli koncovky setov a v druhom zápase podali slabý a málo bojovný výkon.
Výsledky
MVK Stropkov A – MVK Snina 0:3 (-24, –20, –22)
MVK Stropkov A – MVK Snina 0:3 (-18, –11, –23)
Zostava – MVK Stropkov A: Bednariková Sarah, Bartkovičová Sofia, Homzová Lívia, Juhasová Alexandra, Jurková Monika, Luberdová Daniela, Žihalová Ingrid, Tarabčáková Alexandra
Tréner: Mgr. Milan Haľko
Mladšie družstvo MVK Stropkov B vycestovalo na palubovku hosťujúceho Prešova, kde od začiatku zápasu bolo lepším tímom, keď dominovalo hlavne na podaní a útoku. Po dobrom výkone zdolali Stropkovčanky svojho súpera v obidvoch zápasoch bez straty setu.
Výsledky
Elba Prešov – MVK Stropkov B 0:3 (12,7,12)
Elba Prešov – MVK Stropkov B 0:3 (9,16,9)
Zostava – MVK Stropkov B: Hašková Radka, Nemcová Nina, Nemcová Simona, Balážová Stela, Semancová Karin, Polivčaková Natália, Šafránková Emma, Dovičáková Klára Tréner: Mgr. Alexík Patrik
-pa-

Plné bodové zásahy MVK

MVK Stropkov – VK Kúpele Brusno 3:0 (20,17,10), 3:1 (14,11,–24,24)
Vo štvrtok 16.11.2017 naše ženy predohrávali zápas 6.kola 1.ligy skupiny východ. Prvé stretnutie bolo od začiatku v réžii domácich, keď dominovali na podaní, na príjme, v útočných a obranných herných činnostiach. Prejavilo sa to aj na skóre a súboj doviedli do víťazného konca.
Aj priebeh prvých dvoch setov druhého stretnutia naznačoval v ľahké víťazstvo MVK, keď sety skončili na 14 a 11.Ale v treťom sete sa hosťujúce hráčky osmelili, začali menej chybovať, priebeh celého setu bol vyrovnaný a koncovku lepšie zvládli Brusnianky a upravili stav 2:1 na sety. Štvrtý set kopíroval ten predchádzajúci, len s tým rozdielom, že ho ukoristili Stropkovčanky a tým pádom aj víťazstvo. Ďakujeme dievčatám a realizačnému tímu za zodpovedný výkon. MVK naďalej trónia na čele celej súťaže.
MVK: Andrejovská L., Červeňaková A., Fečková N., Hnátová N., Keselicová I., Široká I., Šmajdová M., Tabišová S., Tomková S., Vrabľová A., libero Volčková L., tréner: Šturák M., asistent trénera: Burcák J.
MVK Poltár – MVK Stropkov 0:3 (-16,–16,–15), 0:3 (-14,–21,–19)
Juniorky cestovali v sobotu 18.11.2017 do Poltára. Nakoľko so súperom sme dosiaľ nemali možnosť konfrontácie, boli sme v napätí, čo nám stretnutie prinesie. Od prvej lopty sa mohli naše obavy rozplynúť. V každom sete sa prejavila dominancia našich dievčat. Pretavilo sa to aj do skóre a Stropkovčanky poľahky vyhrali obe stretnutia s úsmevom na tvári. V tabuľke 1.ligy sme stále bez prehry a vedieme súťaž. Dievčatám ďakujeme za predvedený výkon a prajeme do ďalšej tréningovej práce veľa síl a energie.
MVK: Andrejovská L., Keselicová I., Široká I., Tomková S., Dzurjová B., Ternová V., Rusnáková P.,Sovičová N., Slivová N., libero Volčková L., tréner: Šturák M., asistent trénera: Burcák J.
Najbližší program: ženy: 25.11.2017 sa predstavia v boji o prvé miesto v Rim. Sobote s miestnym VK Slovan Rim. Sobota
Juniorky najbližšie stretnutie doma odohrajú v piatok 1.12.2017 s tímom VK Spišská Nová Ves so začiatkom prvého stretnutia o 15.00 hod. Príďte podporiť naše dievčatá, všetci ste srdečne vítaní.
Výsledky a aktuality môžete sledovať na stránkach volleynet.sk, vkcelegroup.webnode.sk a na facebookovej stránke MVK Stropkov.