smahu správy

ŠKOLA ROKA ZŠ MLYNSKÁ STROPKOV na 3. mieste v rámci SR

V stredu, 8. novembra 2017, sa v Nových Zámkoch konalo slávnostné vyhodnotenie súťaže ŠKOLA ROKA za školský rok 2016/2017. Tohto vyhodnotenia sa zúčastnili riaditeľ školy Mgr. Peter Gombár, vedúci PK TSV Mgr. Marcel Bochnovič a zástupca žiakov Daniela Luberdová, žiačka 9. ročníka.

ŠKOLA ROKA je celoštátna súťaž základných a stredných škôl v aktivitách, ktorú každoročne vyhlasuje Slovenská asociácia športu na školách pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.
Súťaživosť je vlastná mladším i starším žiakom, jednotlivcom i kolektívom. Preto sa Slovenská asociácia športu na školách snaží rôznym spôsobom motivovať jednotlivcov i kolektívy k športovej činnosti a táto súťaž je jednou z nich.
V školskom roku 2014/2015 ZŠ MLYNSKÁ v kategórii ZŠ nad 300 žiakov obsadila krásne 4. miesto.
A preto veľkým úspechom pre našu školu je obhájiť tento titul spred dvoch rokov a získať ešte lepšie umiestnenie. Pretože 8. 11. 2017 na slávnostnom vyhodnotení tejto súťaže za školský rok 2016/2017 obsadila tentokrát ZŠ MLYNSKÁ vynikajúce 3. miesto. A tak je titul ŠKOLA ROKA opäť u NÁS. Je úctyhodné, že sa medzi ocenené školy dostala v tak krátkom čase už po druhýkrát, a to v konkurencii takmer 900 ZŠ nad 300 žiakov v rámci SR.
Ocenenie a poďakovanie patrí celej škole. Všetkým žiakom a ich pedagógom, ktorí sa zúčastnili počas minulého školského roka športových súťaží a iných aktivít. Poďakovanie patrí aj rodičom i trénerom za obetavosť a čas, ktorý im venovali, a taktiež vedeniu mesta Stropkov za vytvorené podmienky a podporu športu v našom meste.
Ocenenie ŠKOLA ROKA 2016/2017 pre ZŠ MLYNSKÁ je pýchou našej školy, nášho mesta Stropkov, ale predovšetkým inšpiráciou k ďalším výborným výkonom.
Športovcom našej školy prajeme aj v tomto školskom roku veľa úspechov.
ZŠ Mlynská Stropkov

obrazok obrazok

redakcia | 17. 11. 2017 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 211x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou