Futbal 45/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Svidník 2:0 (0:0)

V predohrávke prvého jarného kola videlo zhruba 700 divákov vyrovnaný prvý polčas s viacerými príležitosťami na obidvoch stranách. Prvú vážnejšiu šancu mal svidnícky kapitán a zároveň bývalý hráč Stropkova Lukáš Zápotocký, ktorý z vyše dvadsiatich metrov opečiatkoval brvno Prysiazhniukovej brány. Onedlho na to spálil tutovku Oliver Špilár, ktorý po náražačke s Petrom Poľákom trafil zoči- voči brankárovi Svidníka len do jeho nôh. O pár minút neskôr vysunul znova Poľák za hosťujúcu obranu Špilára, najlepší strelec Stropkova však krížnou strelou tesne minul cieľ. Domácu obranu zamestnával v prvom dejstve najmä rýchlonohý Košč, sľubne sa rozvíjajúce akcie však umným čítaním hry zmaril brankár Stropkova. Gólom neskončil ani pokus Mareka Matkobiša, ktorého strelu sklzom zblokoval Jakub Kimák. Po polhodine hry sa po kombinácii Vaška, Bundu a Jaselského dostal ku hlavičke Frederik Varga, z uhla však mieril mimo Vinclérovej brány, a tak sa obidve mužstvá rozišli do šatní s bezgólovou remízou. Po polčasovom dohovore trénera Rusnáka Stropkovčania zvýšili pohyb a preukázali väčšiu chuť po víťazstve. V 62. minúte sa individuálne presadil na ľavom krídle striedajúci Dávid Danko, prízemným centrom našiel v šestnástke Jaselského, jeho strelu ešte obrana Svidníka zblokovala, no z následnej dorážky trafil placírkou do vinkľa Erik Vaško- 1:0. Ten istý hráč si ku gólu v 76. minúte pripísal aj asistenciu. V spolupráci dvoch dorastencov našiel Vaško prihrávkou striedajúceho Vrábľa, ktorý po piatich minútach na ihrisku poslal domácich do dvojgólového vedenia. V závere mohli hostia z rýchlej akcie znížiť, namierili však len do bočnej siete stropkovskej brány.
Po záverečnom hvizde rozhodcu odprevadili stropkovskí diváci svojich hráčov potleskom. Zverenci Vladimíra Rusnáka zimujú na čele tabuľky so šesťbodovým náskokom a aj touto cestou by chceli poďakovať všetkým, ktorí ich v jesennej časti podporovali a dopomohli na ceste k prvenstvu.
Góly: 62. Vaško, 76. Vrábeľ
Zostava: Prysiazhniuk- Petrišin (71. Vrábeľ), Kimák (79. Tabiš), Pavlík, Jaselský- Bunda (53. Danko), Jakubčo (84. Burcák), Vaško (89. Veselý), Poľák- Varga, Špilár.

Humenné rozhodlo gólom v posledných sekundách

Posledné jesenné kolo absolvovali aj oba dorastenecké výbery. Kategória U19 prišla o body v poslednej sekunde zápasu, ich mladším kolegom sa darilo o čosi viac a aj napriek množstvu nevyužitých príležitostí doviedli zápas do víťazného konca. Oba dorastenecké celky zimujú na priebežnom treťom mieste.
Výsledky zápasov:
U19: MŠK Tesla Stropkov 2:3 FK Humenné
góly: Vrábeľ, Veselý
Zostava: Majerník- Paluba, Belina, Lipák, Cuprišin- Korba (56. Bedruň), Vaško, Veselý, Fečo- Vrábeľ, Džupin (76.Kapa)
U17: MŠK Tesla Stropkov 1:0 FK Humenné
gól: Rapáč
Zostava: D. Slivka- Rapáč, Mačuga (67. L. Zápotocký), Glovacký, Kmiť- Kollarik (55. J. Slivka), Slobodník, Cichý, Artim- Gonos, Novotňák.

Mládež v akcii

Všetky žiacke kategórie MŠK odohrali počas týždňa ďalšie majstrovské zápasy. V nedeľu cestovali starší žiaci do Bardejova v oklieštených zostavách, no predovšetkým kategória U15 siahala na bod a v smolnom zápase prehrala gólom z pokutového kopu. Sympatickým herným prejavom sa prezentovala mladšia U14, ktorá odišla aj napriek tomu zo zápasu s výraznou prehrou. Už v piatok odohrali svoje zápasy mladší žiaci, ktorí po pomalších začiatkoch pretavili hernú prevahu aj do výsledku. Žiaci majú pred sebou ešte dve kolá a už najbližšie staršie družstvá privítajú doma Trebišov. Mladší žiaci cestujú na ihrisko Humenného.
U15: Partizán Bardejov 1:0 MŠK Tesla Stropkov
U14: Partizán Bardejov 7:1 MŠK Tesla Stropkov
gól: Ľuľa
U13: MŠK Tesla Stropkov 12:0 Slavoj Trebišov
Góly: Ripper, Andrejko, Biľ, Čonka, Petrík po 2, Veselý D., Kundrát J.
U12: MŠK Tesla Stropkov 9:4 Slavoj Trebišov
Góly: Žulevič 3, Korady 2, Olach, Fatľa, Michrina, Tokár.
-mšk-

Tisinec – Havaj 2:1 (1:0)
Víťazstvo domácich nebolo suverénne. Pri mnohých príležitostiach nedokázali potvrdiť postavenie v tabuľke. Havaj odišiel so cťou. Touto cestou by sa hráči chceli poďakovať vedeniu klubu za perfektné podmienky. Ďakujeme.

Stročín – Kuková 6:2 (1:2)
V 1. polčase domáci zahodili 5 vyložených gólových príležitostí, hostia strelili dva góly z dvoch akcií za celý zápas. Domáci v 2. polčase ovládli hru, hostí nepustili do žiadnej akcie a presadili sa aj strelecky.

Úradná správa č. 19 zo dňa 2. novembra 2017

Upozorňujeme futbalové kluby: Hrabovčík, Rovné, Radoma, Lomné, Kalnište, Lúčka, Kuková, Miňovce, Breznica, Sitníky, Chotča, Tisinec, Stročín – na čerpanie finančných príspevkov, ktoré im boli schválene konferenciou SFZ prostredníctvom kreditného systému v e-schope, ako aj termín ich použitia najneskôr do 31.12.2017, ideálne je však použitie do 1.12.2017 kvôli vianočným sviatkom a doručenie tovaru. Inak budú musieť byť tieto prostriedky vrátene štátu.
Schválila výsledky 13.kola 6.ligy dospelých
Kontumuje: stretnutie 13.kola 6.ligy dospelých Stročín – Havaj 3:0 kont. – hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK.
Schvaľuje žiadosť TJ Družstevník Lomné o zmenu termínu stretnutia 14.kola 6.ligy dospelých Lomné – Radoma z 05.11.2017 na 04.11.2017 o 13.30 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 10 eur- Lomné
Schvaľuje žiadosť FK Drustav-SK-Hrabovčík o zmenu termínu stretnutia 14.kola 6.ligy dospelých Hrabovčík– Rovné z 05.11.2017 na 01.05.2018 o 16.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 10 eur- Hrabovčík
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14dní.
Trestá hráča FK Lomné – Tomáš Tramita– 1286782– DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 2.11.2017, podľa DP 37/3, poplatok 10 eur.
Trestá hráča FK Kuková – Roman Pelecháč– 1283844– DO zastavením športovej činnosti na 4 týždne nepodmienečne od 2.11.2017 s prerušením počas zimnej prestávky, podľa DP 48/1c,2b, poplatok 10 eur.
Trestá FK Havaj za nenastúpenie na stretnutie 13. kola 6. ligy dospelých Stročín – Havaj finančnou pokutou 50 eur, podľa RS 14/c,26/a, poplatok 10 eur.
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl. 84 ods.1 DP).