smahu správy

Mestská polícia k nadchádzajúcim sviatkom prináša pár usmernení

S blížiacimi sa Dušičkami je každoročne na pietnych miestach zvýšený pohyb ľudí. V súvislosti so Sviatkom všetkých svätých a Pamiatkou zosnulých bude Mestská polícia Stropkov v súčinnosti s hliadkami štátnej polície zabezpečovať dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky a kontrolu verejného poriadku, predovšetkým v okolí stropkovských cintorínov a na cintoríne v mestskej časti Bokša.

Vo zvýšenej miere mestskí policajti na cintorínoch hliadkujú už od minulého pondelka.
„Na mestských cintorínoch je od 23. októbra zintenzívnený dohľad nad kontrolou verejného poriadku. Snažíme sa predchádzať krádežiam kvetinovej výzdoby a náhrobných kahancov, čo je na tunajších cintorínoch, bohužiaľ, bežný jav. Intenzívna hliadková činnosť bude zo strany MsP trvať do 8. novembra,“ uviedol náčelník MsP Stropkov Marián Harmada.
MsP vzhľadom na enormný nárast vozidiel v blízkosti cintorínov počas sviatkov vyzýva obyvateľov mesta, ktorí to na cintorín nemajú ďaleko, aby svoje vozidlá nechali doma a vybrali sa na cintorín pešo. Vyhnú sa tým stresu pri parkovaní a pomôžu eliminovať vznikajúci nápor v doprave. „Ostatných vodičov žiadame, aby sa v blízkosti cintorínov, na priľahlých parkoviskách a miestnych komunikáciách správali ohľaduplne, rešpektovali pokyny policajných hliadok a tým predchádzali zbytočným problémom a stresovým situáciám. Apelujeme aj na návštevníkov cintorínov, aby sa na pietnych miestach správali úctivo, pri úprave a upratovaní svojich hrobov vyhadzovali odpad len do veľkokapacitných kontajnerov na to určených. V neposlednom rade upozorňujeme občanov, aby si počas návštevy cintorínov dávali pozor aj na osobné veci, aby nedochádzalo k rôznym stratám, alebo krádežiam osobných vecí a pod.“
Keďže v uplynulých dňoch došlo na mestskom cintoríne k úmyselnému poškodzovaniu pietnych a hrobových miest, náčelník mestskej polície apeluje na občanov, aby v prípade, že spozorujú osoby, ktoré sa správajú podozrivo, porušujú verejný poriadok, príp. nedodržiavajú pravidlá cestnej premávky, upozornili hliadky polície pohybujúce sa v blízkosti cintorínov, kontaktovali buď štátnu, alebo mestskú políciu na telefónnych číslach 158 alebo 054/486 8888.
-r-

redakcia | 3. 11. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 214x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou