smahu správy

Talentovaný samouk Š. Vaš: „Kreslenie je moje hobby.“

obrazokMladý Stropkovčan Štefan Vaš svoj voľný čas trávi rôznymi aktivitami, väčšinu ho však venuje kresleniu. Keď momentálne nekreslí, baví ho cvičenie, alebo si rád zájde na dobré sci-fi do kina.

Kreslenie teraz už 20– ročného Štefana bavilo od mala. „Ku kresleniu ma priviedla moja mama, keď sme si spolu často kreslil a ja som sa chcel naučiť kresliť ako ona. Časom ma to začalo baviť, aj keď som sa tomu vtedy nevenoval naplno a tak ako teraz,“ prezradil Štefan Vaš.
„Aktívnejšie som sa začal kreslením zaoberať na základnej škole. Chodil som na cirkevnú školu sv. Petra a Pavla v Stropkove, kde som na druhom stupni zistil, že na kreslenie mám asi talent,“ smeje sa mladý umelec a dodáva, že začal kresliť doslova všade. Kresby mal v každom zošite, neunikla mu ani lavica. :-)
Svoju kreativitu sa rozhodol zúročiť štúdiom propagačnej grafiky na Strednej priemyselnej škole vo Svidníku.
„Pred strednou školou som nechodil na žiadne umelecké krúžky ani kurzy. Učil som sa a obkukával techniky len z fór a videí na internete, takže sa dá povedať, že som taký samouk. Strednú som si vyberal podľa toho, čo ma zaujímalo. Rozhodujúce však bolo kreslenie a umelecký smer. Popravde, ľudia ma aj odhovárali ísť na takú školu a venovať sa kresleniu, ale ja som ich nepočúval a šiel za tým, čo ma baví. Dokončil som strednú, kreslenie ma baví a zatiaľ ho beriem ako hobby, no chcel by som si začať ním privyrábať. Stále sa zdokonaľujem, preto sa uvidí, čo bude ďalej,“ konštatuje Š. Vaš.
Talentovanému mladíkovi nerobí problém podľa fotografie alebo obrázku nakresliť hocičo. Najčastejšie však majú zákazníci záujem o portréty rodinných príslušníkov, ktoré si zarámujú a podarujú ako darček k sviatku alebo na Vianoce. Dozvedeli sme sa, že cena záleží od veľkosti a dohody. Napríklad formát A4 sa pohybuje približne okolo 35 eur, formát A3 okolo 50 eur.
-r-

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 3. 11. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 339x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou