Šach 44/2017

Šachisti bojovali o postupové miesta

V piatok 20.10. od 8.00 hod. sa uskutočnilo okresné postupové kolo v šachu jednotlivcov základných a stredných škôl. 46 mládežníkov súťažilo v troch kategóriách. V turnaji chlapcov základných škôl sa presadil Marcel Perát (CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov) so ziskom 6 bodov zo siedmich kôl. Postup na krajské kolo si ešte vybojovali Norbert Sitár (ZŠ s MŠ Havaj) 5,5 b./7 a Jakub Biľ (ZŠ Mlynská Stropkov) 5,5 b./7. V kategórii dievčat dominovala Daniela Kocáková (ZŠ s MŠ Bukovce) ktorá porazila všetky svoje súperky. Druhé miesto získala Mária Barbora Kuzmová (ZŠ s MŠ Havaj) 5 b./7 a na tretie postupové miesto sa prepracovala Angelika Marcinčáková (ZŠ s MŠ Bukovce) 5 b./7.
Medzi stredoškolákmi sa presadili podľa predpokladu Eduard Paňko 7,5 b./8 a Matúš Kotora 7,0 b./8 (obaja Gymnázium Stropkov). Tretiu postupovú priečku získal s piatimi bodmi Dominik Semančík (SOŠE Stropkov).
Výsledky turnaja sú započítané aj do seriálu okresných majstrovstiev ZŠ a SŠ 2017/2018. Kompletné výsledky nájdete na stránke www.stropkov-svidnik.chess.sk
Šachový klub Stropkov+Svidník pozýva všetkých záujemcov na šachové tréningy v priestoroch na ulici Šarišská, Stropkov. Tréningy sú v piatok od 16.15 hod. Začiatočníci sa môžu prihlásiť aj do šachového krúžku na CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov.